Lietuvoje

2019.12.13 11:13

Nusikalstamoms grupuotėms – Kauno policijos smūgis: išsiaiškino, kaip masiškai klastojo dokumentus

atnaujinta 11.24
LRT.lt 2019.12.13 11:13

Kauno policija šią savaitę vykdė kelias operacijas, kurių metu suduotas smūgis kelioms nusikalstamai veikusioms grupėms asmenų. Apie tai Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė penktadienį spaudos konferencijoje.

VPK vadovas Elanas Jablonskas teigia, kad dėl dokumentų klastojimo buvo sulaikyti 2 asmenys, bus kreipiamasi dėl jų suėmimo. Vis dėlto, anot jo, įtariamųjų ratas plėsis, buvo atlikta 10 kratų.

„Artimiausiu metu tikėtina, kad bus dar sulaikymų“, – teigia jis.

„Galiu pastebėti, kad kažkam Kalėdos bus be suklastotų dokumentų: be pasų, be vairuotojo pažymėjimų, ir kitų dalykų. Pažymint šiuos ikiteisminius tyrimus, noriu pasakyti, kad buvo paimti tam tikti objektai, kurie reikalauja ilgesnio laiko juos ištirti, t. y. kompiuteriai“, – teigia Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Anot D. Valkavičiaus, manoma, kad kompiuteriuose yra daug reikšmingos informacijos, todėl įtariamųjų sąrašas gali ir didėti. Paimtos ir USB laikmenos, kuris, ant prokuroro, taip pat reikšmingos tyrimui.

Klastojami buvo ir užsienio valstybių dokumentai

Tiriant dokumentų klastojimo tinklą paaiškėjo, kad padirbinėjami buvo ne tik lietuviški dokumentai, bet ir užsienio valstybių. Dalis dokumentų buvo gaminami, kiti buvo perdirbami iš pavogtų, rinkoje jie kainavo iki 1 tūkst. eurų. Įtariamieji asmenys policijai buvo žinomi anksčiau dėl panašaus pobūdžio nusikaltimų.

„Kalbant apie vagystės bylą, noriu pastebėti, kad yra pakankamai duomenų kalbėti apie asmenis, kurie galimai užsiiminėja tokia veikla. Šiandien, atlikus kratas, yra paimti tam tikri objektai, t. y. daiktai. Bus nustatoma jų priklausomybė. Mūsų laukia dar eilė ikiteisminių veiksmų, todėl mūsų įtarimų ratas dar gali plėstis.

(…) Kalbant apie dokumentų klastojimo bylą, reikia pažymėti ir tarptautinį elementą, dėl to, kad buvo klastojami ne tik lietuviški dokumentai, bet kitų užsienio valstybių dokumentai. Kas, mano manymu, sudaro labai didelę grėsmę apskritai saugumui. Dėl to, kad atsiranda galimybė tuos dokumentus naudoti ir užsienyje“, – vardija D. Valkavičius.

Dokumentai buvo gaminami Kaune. Iš viso rasta 50 dokumentų po grindimis. Nusikaltimo vietoje buvo paimtas šaunamasis ginklas, rasta ir šovinių. Tiesa, nuo detalesnių komentarų kol kas susilaikoma.

Procesas prasidėjęs, renkama informacija ir po kurio laiko bus grįžtama prie šių dviejų bylų, aiškina prokuroras. Paaiškėjus daugiau informacijos bus pateikiamas platesnis komentaras apie kardomąsias priemones bei atliktus proceso veiksmus.

Žiūrėkite visą spaudos konferenciją:

Nusikalstamoms grupuotėms – Kauno policijos smūgis: išsiaiškino, kaip masiškai klastojo dokumentus