Lietuvoje

2019.12.13 07:05

Savaitgalį orai labiau primins rudenį, o ne žiemą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.13 07:05

Nors gruodžio mėnuo jau įpusėjo, žiemiškų orų dar teks palaukti – savaitgalį vyraus vėjuoti ir drėgni orai, LRT RADIJUI pasakoja Lietuvos meteorologijos tarnybos sinoptikė Alva Nagelytė.

Penktadienį bus niūroki ir vėjuoti orai. Dangumi iš pietų plauks pilki, žemi debesys, vietomis truputį padulksnos, kris nežymi šlapdriba. Tik į vakarinius rajonus atplaus daugiau kritulių, o vėlai vakare Žemaitijos kalvas jau nubalins sniegas.

Dieną pūs gana stiprus pietryčių vėjas. Kai kur vakariniuose rajonuose bei pajūryje gūsiai gali siekti 15–16 m/s. Aukščiausia dienos temperatūra sieks vos 1–3 laipsnius šilumos.

Savaitgalio orai išliks drėgni iš vėjuoti. Atkeliaus ir gausesni krituliai. Šeštadienį krituliai telksis daugiausia virš vakarinių šalies rajonų, naktį vyraus sniegas ir šlapdriba. Dieną šlapdriba keisis su lietumi, vietomis bus slidu. Temperatūra naktį numatoma apie 0 ar 2–3 laipsnius šilumos. Dieną – 1–4 laipsnių šilumos. Vis dar pūs stiprus pietryčių vėjas. Pajūryje jo gūsiai gali siekti iki 15 m/s.

Plačiausiai krituliai paplis sekmadienį, daugiausia vyraus šlapdriba. Pietryčių vėją ryte keis pietvakarių. Jis trumpai aprims, tačiau įdienojus vėl sustiprės. Temperatūra naktį numatoma apie 1–3 laipsnius šilumos, dieną kils iki 3–5, pajūryje iki 7 laipsnių šilumos.