Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.12 21:09

Iš prezidento – dar griežtesnė žinutė Narkevičiui: nematau perspektyvų dirbti, jis yra ne ministro lygio žmogus

užuomina Seimui dėl kartelės mažinimo: tai gali būti ir veto
LRT.lt 2019.12.12 21:09

Prezidentas Gitanas Nausėda nuomonės nekeičia ir sako nematantis susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus toliau einančio pareigas.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ šalies vadovas dar kartą pabrėžė, kad dabartinis ministras atrodo kaip lengvai „tampomas už virvučių“, o esminiai sprendimai yra priimami už jį.

G. Nausėda laidoje pasiuntė aiškią žinią J. Narkevičiui – tai ne ministro lygio žmogus.

Gitanas Nausėda apie Narkevičių: jis yra ne ministro lygio žmogus

„Aš nematau perspektyvų tam žmogui dirbti, nes, pirmiausia, jis yra ne ministro lygio žmogus. Gaila, kad aš turiu kalbėti apie tokius dalykus šventišką vakarą, kalbant šventiškomis temomis. Problema yra ta, kad, tiesiog, kitas žmogus turėtų užimti šitą postą, ne toks lengvai valdomas ir žmogus, kuris gali atlikti strateginius, vizionieriškus darbus. Žmogus, kuris yra lengvai tampomas, įkalbinėjamas arba už jį priimami sprendimai, neturėtų būti ministru“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ sakė prezidentas.

LRT.lt primena, kad Dėl J. Narkevičiaus sprendimų pasipiktinimas viešojoje erdvėje kilo po to, kai jis spalio pabaigoje atleido Lietuvos pašto valdybą. Vėliau 15min.lt paskelbė, kad J. Narkevičiaus komandiruotės Abu Dabyje metu už vakarienę jam sumokėjo Susisiekimo ministerijai pavaldi Lietuvos automobilių kelių direkcija. Ministras paskelbė vėliau pats padengęs išlaidas.

Dar vėliau 15min.lt taip pat paskelbė, kad J. Narkevičiui, kaip Seimo nariui, skirtame bute Seimo viešbutyje gyvena jo dukra Karolina Narkevič.

Savo ruožtu LRT radijas pranešė, kad naudodamasis nemokamomis Seimo viešbučio paslaugomis susisiekimo ministras J. Narkevičius su žmona užsiima ir butų nuoma sostinėje.

Iš Nausėdos lūpų – užuomina apie galimą veto

G. Nausėda neslepia skepsio dėl antradienį Seime priimto sprendimo nuleisti rinkimų kartelę iki 3 procentų partijoms ir 5 procentų koalicijoms. Šalies vadovo tuomet teigiė, toks sprendimas gali atnešti daugiau chaoso, o LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ šalies vadovas, teigia, jog jam kelia abejonių, ar toks Seimo sprendimas buvo nuoširdus, atvirkščiai, G. Nausėdos manymu, tai galimai išskaičiavimu nulemtas apsisprendimas, žiūrint jau į kitų metų rinkimus.

„Man šis sprendimas nepatinka dviem požiūriais pirma: aš nežinau, ar jis yra nuoširdus, o jeigu pasakyti daugiau, tai aš esu beveik įsitikinęs, kad jis nėra nuoširdus ir tai yra konjunktūriniais išskaičiavimais grįstas sprendimas. Tiesiog dėl to, kad jau galvojama apie galimų koalicijų kontūrus po 2020 metų spalio mėnesio rinkimų. Jeigu taip yra, reiškia, aš visiškai galiu remtis tokia prielaida, kad po ketverių metų kita partija kitomis aplinkybėmis galbūt sugalvos, kad maža rinkimų kartelė jai yra nenaudinga ir vėl kilnos ją jau į kitą pusę.

Tai nėra priimtina ir tai nėra tikrai užtikrinantis politinį stabilumą dalykas. Ir antras momentas yra: žinoma, kad nuleidus kartelę atsiranda labai tokių, sakyčiau, sunkiai prognozuojamų partijų atsiradimo Seime galimybė. Jų balsai gali tapti auksiniais, jos gali naudotis tais savo auksiniais balsais ne visada ir ne visomis aplinkybėmis naudinga valstybei linkme. Ir tokios koalicijos gali būti mažiau stabilios, mažiau nuspėjamos ir padaryti mažiau gerų darbų Lietuvaiׅ“, – sakė prezidentas.

G. Nausėda laidoje taip pat užsiminė neatmetantis ir rimtai svarstysiantis galimybę tokį Seimo sprendimą vetuoti.

„Tai tie apmąstymai verčia labai rimtai susimąstyti, ar tokį įstatymą reikia priimti ir pasirašyti. Veto bus padarytas, pirmiausia, tada, kuomet įstatymas ateis iki mūsų institucijos, išnaudojant tam skirtą laiką. Jeigu tai būtų veto, reikia pateikti labai aiškius argumentus, kodėl tas veto yra suteikiamas, kad ir tie žmonės, kurie priėmė įstatymą, gerai suprastų mūsų sprendimo motyvus. Žinote, veto nebuvo problema man iki šiol arba kiek aš jau tų veto esu padaręs. Tai šiuo klausimu, aš tikrai dar nenoriu duoti galutinio atsakymo. Tai gali būti ir veto“, – tarsi užuominą Seimui laidoje „Dienos tema“ pasiuntė G. Nausėda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi