Lietuvoje

2019.12.12 15:40

Vėžiu sergantiems vaikams dovanoti plaukų segtukai ir tušinukai papiktino tėvus

Modesta Gaučaitė, Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.12.12 15:40

Atvirutės, tušinukai ir plaukų segtukai – tokių dovanų sulaukė Kauno klinikų vaikų onkologijos skyriaus ligoniukai. Tokiomis dovanomis pasipiktino vieno iš klinikose besigydančių vaikų tėtis. Apie tai jis paskelbė socialiniame tinkle, pridurdamas, kad dovanos esą atvežtos iš Seimo.

Vienos iš pacienčių tėtis pasidalijo nuotraukomis, kuriose matyti, kokias dovanas vaikams atvežė svečiai. Matyti, kad vaikai gavo juostelėmis perrištų atviručių, plaukų segtukų ir tušinukų, kurių dalis papuošti linkėjimais 2012-ųjų IV ag klasės auklėtojai.

„Vakar į Kauno klinikų vaikų onkologijos skyrių atvažiavusios neseniai dar populiarios politinės partijos atstovės ir atvežė „dovanų“ iš Seimo – pundais supakuotų atviručių, segtukų plaukams (taip, bičiuliai, į skyrių, kur 95 proc. pacientų po chemijos ir spindulių vaikšto plikomis galvomis, atvežė segtukų plaukams) ir tušinukų, kuriuos, kaip suprantu, rado tvarkydamos nenaudojamus Seimo narių stalčius“, – rašė tėtis.

Portalui LRT.lt jis sakė nežinantis, kurio politiko padėjėjos buvo atvykusios moterys, tik prisistatė atvykusios iš Seimo. Susisiekus su Kauno klinikų atstovais spaudai šie teigė, kad pas vaikus atvyko Kauno Dainavos bendruomenės „Draugystė“ atstovai, o kartu su jais ir kiti svečiai.

Seimo nario padėjėja dovanojo knygas

Kauno Dainavos bendruomenės centro „Draugystė“ vadovė Danutė Macenkaitė portalui LRT.lt sakė, kad kartu su bendruomenės nariais atvyko ir Ramūno Karbauskio padėjėja apygardoje Vaida Pranarauskaitė. Vis dėlto bendruomenės vadovė pridūrė, kad vaikams dovanėles organizavo bendruomenės nariai, o V. Pranarauskaitė atvežė knygelių ir tokiu būdu prisidėjo prie iniciatyvos. Portalas LRT.lt primena, kad R. Karbauskis yra vaikams knygas dovanojančio fondo „Švieskime vaikus“ steigėjas.

Anot D. Macenkaitės, bendruomenės nariai vaikus, sergančius onkologinėmis ligomis, lanko kiekvienais metais, šie metai – keturioliktieji. Šiais metais bendruomenė prieš Kalėdas taip pat nusprendė pasveikinti vaikus. D. Macenkaitė tvirtino, kad rinkdama dovanas nesiekė įžeisti vaikų, esą segtukai plaukams buvo skirti ne tik sergantiems vaikams, bet ir jų broliams ar seserims.

„Norėjome pradžiuginti vaikučius, kadangi tai darome daugelį metų. Susiradau vieną skelbimą, kuriame nurodoma, kad moteris daro rankų darbo papuošalus plaukams. Nieko negalvodama jai parašiau, kad lankome vaikučius, kad ne visi vaikučiai po chemoterapijos yra nuplikę, kad tie vaikučiai turi seseris, drauges, giminaičius. Nieko blogo neįtardama ir užsakiau <...> Ji mums atsiuntė segtukus plaukams ir gal kokius aštuonis įdėjome prie dovanėlių“, – pasakojo D. Macenkaitė.

Bendruomenės vadovė pridūrė, kad tarp dovanėlių vaikams taip pat buvo tušinukų, atvirukų, ekologiškos dantų pastos, knygelių, o vaikų mamytėms buvo įdėti ir kosmetikos rinkinėliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt