Lietuvoje

2019.12.12 14:27

Nausėda: yra klausimų, dėl kurių neketinu siekti kompromiso

Nemira Pumprickaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.12 14:27

Išskirtiniame interviu prieš kelionę į Vadovų tarybos posėdį Briuselyje, prezidentas Gitanas Nausėda LRT teigė, kad yra klausimų, dėl kurių neketina siekti kompromiso, tačiau susitarimas dėl simbolinio pensijų augimo – vienas iš įrodymų, kad su šia valdančiąja dauguma dirbti įmanoma.

„Įmanoma, kai ką mes nuveikėme ir tai padarėme dėl mažas pensijas gaunančių žmonių. (...) Tai yra žmonės, kurie yra labiausiai pažeidžiami skurdo požiūriu. Šiandien yra laipteliu, nedideliu ir kukliu, bet laipteliu aukščiau. Pasieksime, kad pensijos augtų greičiau negu vidutinis darbo užmokestis.

Reiškia, Lietuva dar kruopelyte bus civilizuotesne valstybe, nes pasirūpins savo labiausiai stokojančiais žmonėmis, kurie šiandien patys nelabai gali pasirūpinti. Ir visa tai bus padaryta, kaip jūs sakote, su šita valdančiąja koalicija. O tai, kad špaguojamės kitose srityse, ir gerai, špaguojamės, pasižiūrėsime, kuo viskas baigsis, bet yra dalykų, kuriais aš galiu ieškoti kompromiso, o kai kuriais aš negaliu ieškoti kompromiso. Ir dėl to bus kiek kitokio pobūdžio diskusija“, – sako G. Nausėda.

„Aš nematau perspektyvų tam žmogui dirbti. Pirmiausia, jis yra ne ministro lygio žmogus. Gaila, kad aš turiu kalbėti apie tokius dalykus šventišką vakarą, bet problema yra ta, kad kitas žmogus turėtų užimti šitą postą. Ne toks lengvai valdomas ir žmogus, kuris gali atlikti strateginius darbus. Žmogus, kuris yra lengvai tampomas, įkalbinėjamas, arba už jį priimami sprendimai, neturėtų būti ministru“, – teigia prezidentas.

Visą žurnalistės Nemiros Pumprickaitės interviu su prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene žiūrėkite ketvirtadienį „Dienos temoje“, 21 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt