Lietuvoje

2019.12.12 18:52

Sinoptikė pateikė prognozę: ar šiemet sulauksime baltų Kalėdų?

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.12.12 18:52

Nors kitos savaitės pradžioje šalį nuklos sniegas, likusiomis dienomis šlapdribą keis lietus, todėl baltų Kalėdų tikėtis sudėtinga, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Vida Ralienė.

Anot sinoptikės, šiuo metu orai Lietuvoje ypač permainingi – tai šilčiau, tai šalčiau. Visgi dėl šios priežasties susidaro sudėtingos eismo sąlygos, todėl artimiausiomis dienomis V. Ralienė ragina būti budresniems.

„Penktadienį ne tiek dėl neigiamos temperatūros apšarmoję keliai ar susidaręs šaltukas, kiek iškritusi šlapdriba sunkins vairavimo sąlygas. Temperatūra nebus labai žema – naktį artima nuliui, o dieną nuo 0 iki 4 laipsnių šilumos, šlapdriba kris ir tirps, tačiau važiuojant tokiu metu iš tikrųjų reikia būti atidiems ir atsiminti, kad ne vasara“, – perspėja sinoptikė.

Šeštadienį ir sekmadienį numatomi ne itin malonūs ir apniukę orai, sako V. Ralienė.

„Saulės beveik nematysime. Jeigu šeštadienio naktį protarpiais sulauksime šlapdribos ir lietaus, šeštadienio dieną, sekmadienio naktį ir pirmoje sekmadienio pusėje turėtų vyrauti tik lietus. Šlapio sniego tikimybė bus didesnė aukštumose. Sekmadienį vakare ir vėl sulauksime tirštesnių kritulių“, – sako sinoptikė.

Pasak LRT RADIJO pašnekovės, pirmadienio naktį, tikėtina, šalį užklos sniegas, tačiau neilgam.

„Lietuvą nuklos nestoras šlapio sniego patalas, tačiau laukai bus balti tik trumpam – dieną vėl turėtų atkeliauti šiltesnis oras. Šis sniegas iki Kalėdų neišsilaikys“, – pažymi V. Ralienė.

Antradienis ir trečiadienis bus gerokai šilčiau – dienos temperatūra svyruos tarp 5–7 laipsnių šilumos, teigia sinoptikė.

„Tokios sąlygos tikrai ne žiemiškos ir nepalankios sniegui išsilaikyti“, – priduria ji.

Sinoptikės teigimu, išlieka tikimybė, kad kitos savaitės pabaigoje temperatūra naktimis kris kiek žemiau nulio, o dienomis laikysis apie nulį.

V. Ralienė sako, kad iki švenčių didesnių orų permainų nematyti.

„Lietus kaitaliosis su šlapdriba ir sniegu, todėl pastovumo iki didžiųjų švenčių nesulauksime. Ar pakliūsime į šiltesnę, ar į šaltesnę bangą, sunku pasakyti. Iki pat švenčių orai bus labai panašūs, kokie ir buvo iki dabar.

Tie, kurie viliasi sulaukti baltų ir gražių Kalėdų, gali save guosti ir tikėtis, kad prognozės ne visada pasitvirtina. Galbūt kažkas pasikeis“, – kalba sinoptikė.

Pašnekovės aiškinimu, kol kas gruodis yra šiltesnis, nei būna įprastai.

„Ypač gruodžio 9-oji buvo labai šilta, temperatūra kilo iki 7–9 laipsnių visoje šalyje. Atrodo, kad jis visas buvo šiltas, tačiau buvo ir šaltesnių naktų, kai temperatūra siekė 7–8 laipsnius šalčio. Per tas 11 dienų pusė naktų buvo su neigiama temperatūra. Tačiau net jeigu ir naktis šaltoka, dieną termometrai vis tiek rodydavo apie vieną laipsnį šalčio“, – komentuoja sinoptikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt