Lietuvoje

2019.12.12 11:27

Nepalankią etikos sargų išvadą Pranckietis apskundė teismui

Milena Andrukaitytė, BNS2019.12.12 11:27

Nepalankią Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) išvadą Seimo pirmininkas Viktoras Prackietis apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, pranešė jo biuras.

V. Pranckietis teismo prašo panaikinti Seimo EPK sprendimus, kuriais neteisėtu pripažintas jo sušauktas Seimo valdybos posėdis, o jis pats – veikęs savo asmeniniais interesais, kai siekė paskubinti balsavimą dėl nepasitikėjimo.

Skunde teismui parlamento vadovas teigia, kad skubų valdybos posėdį lėmė „ne privatūs, o išskirtinai valstybės ir visuomenės interesai – pasitikėjimo procedūros vilkinimas didino įtampą ir menkino Seimo pirmininko instituciją“.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija lapkričio mėnesį valdančiųjų balsais priėmė sprendimą, kad paskubinęs balsavimą dėl nepasitikėjimo V. Pranckietis „veikė ne tautos, o savo asmeniniais interesais, naudodamasis savo kaip Seimo pirmininko statusu asmeninei naudai gauti“.

Komisija vertino spalio mėnesio įvykius, kai V. Pranckietis sušaukė skubų Seimo valdybos posėdį. Jame buvo priimtas sprendimas vakare skelbti neeilinį parlamento posėdį dėl nepasitikėjimo procedūros.

Pačią nepasitikėjimo procedūrą inicijavo valdantieji, tačiau balsuoti norėjo kitą dieną, kuomet tikėjosi surinkti reikiamus balsus.

Valdančiųjų atstovai tuomet boikotavo Seimo posėdį dėl nepasitikėjimo, tad šiame balsavime dėl V. Pranckiečio atstatydinimo dalyvavo tik keli parlamentarai. Vėliau balsavimas valdančiųjų iniciatyva buvo pakartotas, bet ir per jį parlamento vadovas išlaikė postą.

Už V. Pranckiečio atšaukimą iš pareigų tuomet balsavo 63 Seimo nariai, kai jį atleisti iš pareigų reikėjo ne mažiau kaip 71 balso.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.