Lietuvoje

2019.12.12 10:45

Lietuvoje dar vienas smurto atvejis prieš kūdikį, šį kartą – Vilkaviškio rajone

papildyta ministro komentaru
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.12 10:45

Trečiadienį po pietų policija gavo pranešimą iš Vaikų teisių apsaugos tarnybos, kad Vilkaviškio rajone, namuose, rastas 3 mėnesių kūdikis su kraujosruvomis ant kūno.

Kūdikis buvo pristatytas į ligoninę. Dėl galimo padaryto nusikaltimo į areštinę uždarytas 1993 metais gimęs tėvas, 19 metė motina apklausta.

Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Dovilė Burbaitė sako, kad šeima tarnybai, dėl galimos grėsmės, buvo žinoma. Jos teigimu, bus vertinama ir sprendžiama dėl vaiko gyvenamosios vietos.

„Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui ši šeima žinoma dėl galimų rizikos veiksnių, susijusių su vaiko priežiūra, funkcionavimu, santykiais su kitais. Šiuo metu vaikui užtikrinta saugi aplinka, vaikas yra sveikatos priežiūros įstaigoje, medikų priežiūroje. Šiuo metu vertinama situacija, renkami reikšmingi duomenys, siekiant įvertinti galimybes tėvams auginti vaiką. Atsižvelgiant į geriausius vaiko interesus, bus priimtas sprendimas, kur vaikui tinkama gyventi“, – sako D. Burbaitė.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 3 dalį – fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą mažamečiui. Už tokį nusikaltimą asmuo agli būti baudžiamas bauda ar areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad smurto prieš kūdikius atvejų yra gerokai daugiau, nei matoma viešumoje. Anot jo, sistema, siekianti apsaugoti vaikus, progresuoja komunikacine prasme.

„Šalyje vaikai yra žalojami, dėl to ši sistema ir egzistuoja. [...] Pastarieji du įvykiai parodė, kad sistema buvo šalia šeimų. Tai nebuvo šeimos, kurių nematė tarnybos ar socialiniai darbuotojai. Čia galima kalbėti, ką galima padaryti geriau, dėl to yra atliekama rimta analizė. [...]

Specialistai tarpusavyje dalijasi informacija, nes informacija apie galimą smurtą šeimoje atėjo iš gydytojos, įsitraukė vaiko teisių tarnyba ir atvejo vadyba. [...] Anksčiau tokių dalykų nebuvo. Bent jau tie rezonansiniai atvejai nuskambėdavo, kai šeimos išvažiuodavo, pranykdavo ir savivaldybės jų neberasdavo. Dabar bent jau matome pažangą komunikacine prasme“, – LRT RADIJUI komentuoja ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13