Lietuvoje

2019.12.12 10:19

Karbauskis tikina, kad Skvernelis partijos nekurs

Karbauskis: kalbos apie NT mokesčio poveikį – neteisingos; atnaujinta 10.24

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad premjero Sauliaus Skvernelio vardu įregistruotas prekės ženklo pavadinimas „Tėvynės labui“ nereiškia, jog ministras pirmininkas kurs naują politinę jėgą. Apie tokio prekinio ženklo registravimą, teigia R. Karbauskis, jis buvo informuotas jau anksčiau.

„Aš galiu pasakyti viena, kad tai nereiškia, jog kažkas planuoja kažkokią politinę jėgą registruoti. Aš suprantu, kad politologams, kurie remia dešiniuosius, labai smagu šnekėti, kad čia tikriausiai tai reiškia. Man premjeras tai pasakė dar anksčiau ir pasakė, kad tai nieko bendro su jokiu partijų registravimu neturi. Atitinkamai tą pasakė ir jo patarėjas. Tai yra tikra informacija“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Paklaustas, kada iš S. Skvernelio tikėtųsi sulaukti atsakymo, ar kitų metų Seimo rinkimuose premjeras dalyvaus su „valstiečiais“, R. Karbauskis atsakė, jog šiuo metu būtina leisti S. Skverneliui visiškai pasveikti ir pačiam apsispręsti dėl jo politinės ateities. Vis dėlto LVŽS lyderis teigė, kad su premjeru nuveikta daug darbo, tad jį įtikinti keisti politinę jėgą, R. Karbauskio teigimu, nebūtų lengva.

„Aš manau, kad klausimas yra, kada S. Skvernelis jausis taip gerai, kad jis galės priiminėti sprendimą iš viso likti politikoje, mes to labai linkime, o tada jis jau nuspręs. Aš manau, kad bet kuriuo atveju yra komanda, su kuria mes dirbame, tikrai daug darbų padarėme – nemažą krūvį teko atlaikyti ir Sauliaus organizmas to krūvio net neatlaikė. Šitoje situacijoje nemanau, kad labai lengva būtų kažkam įtikinti jį keisti komandą“, – pridūrė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad antradienį tv3.lt portalas pranešė, jog Lietuvos prekių ženklų duomenų bazėje oficialiai paskelbta, kad gruodžio 2 dieną gauta paraiška registruoti prekės ženklą „Tėvynės labui“. Lietuvos prekių ženklų duomenų bazėje nurodyta, kad šio ženklo savininkas yra S. Skvernelis.

Karbauskis: kalbos, kad NT mokesčio išplėtimas palies socialiai jautrias visuomenės grupes – neteisingos

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad nekilnojamojo turto (NT) mokesčio bazės išplėtimas palies socialiai jautrias visuomenės grupes, yra „visiškai neteisingas.“

„Ta kartelė, kuri dabar nustatyta – 150 tūkst. eurų vienam asmeniui ir žinant, kad pas mus deklaruojama pagal Registrų centro vertes, tai tas šnekėjimas apie tai, kad tai palies socialiai jautrias visuomenės grupės, yra visiškai neteisingas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

„Galiu pasakyti viena – ta analizė, kuri buvo daroma, kurią mes matėme, aiškiai parodė, kad 150 tūkst. eurų (kartelės įvedimas. – ELTA) vietoje 220 tūkst. eurų nepasieks tų žmonių, kurie yra socialiai jautrioje zonoje“, – tikino R. Karbauskis.

Valdantieji siūlo priimti įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nustatyti, kad didesnės kaip 150 tūkst. eurų vertės būsto savininkai Lietuvoje būtų apmokestinti nekilnojamojo turto mokesčiu, kurio tarifas 0,5 proc.

Šiuo metu būstas apmokestinamas, jei jo vertė didesnė kaip 220 tūkst. eurų.

Tikisi, kad prezidentas nevetuos patekimo į Seimą slenkstį mažinančių įstatymo pataisų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikisi, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, gavęs opozicinių frakcijų kreipimąsi, nevetuos Seimo rinkimų įstatymo pataisų, mažinančių patekimo į Seimą kartelę.

„Čia bus tiesiog politinis sprendimas. Tikiuosi, kad nevetuos“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Politikas pažymėjo, kad Seimas atsižvelgė į šalies vadovo siūlymus, pavyzdžiui, dėl pensijų didinimo.

„Mes priėmėme sprendimą dėl pensijų didinimo nuo sausio1 d. pagal prezidento siūlymą, sprendžiamos ir kitos problemos. Aš netikiu, kad atsiras tokios visuomenės grupės, kurios laikytų šitą biudžetą priešingu jų interesams. Tai aš nemanau, kad prezidentas vetuos (Seimo rinkimų įstatymo pataisas. – ELTA), bet čia mano asmeninė nuomonė, aš nežinau, prezidentas nuspręs“, – sakė R. Karbauskis.

Seimo opozicija prašo G. Nausėdos vetuoti rinkimų slenkstį mažinančias įstatymo pataisas, primena ELTA.

„Seimo rinkimų įstatymo pakeitimai dar labiau didins politinį nestabilumą valstybėje. Akivaizdu, kad jie sukeltų dar didesnę politinės sistemos fragmentaciją. Į šalies parlamentą patektų daug partijų, atstovaujamų po keletą narių. Visuomenei taptų dar sudėtingiau pasirinkti rinkimų sąrašuose – jau dabar rinkėjai skundžiasi dėl painiavos tarp daugybės partijų panašiais pavadinimais“, – sakoma opozicijos kreipimesi į šalies vadovą.

Opozicija prašo prezidento atsižvelgti ir į tai, kad rinkimų taisyklės keičiamos likus mažiau nei metams iki Seimo rinkimų.

„Rinkimų taisykles reikšmingai keičiantys įstatymai, siekiant aukštesnės politinės kultūros, turėtų būti priimami bei įsigalioti ne artimiausiems, bet dar kitiems rinkimams, kad nebūtų siekiama siauros grupinės partinės naudos“, – sakoma kreipimesi į prezidentą.

Kreipimąsi pasirašė opozicijos lyderis Julius Sabatauskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Gruodžio 10 d. Seimas partijoms iki 3 proc., o koalicijoms – iki 5 proc. sumažino ribą, pagal kurią politinių partijų kandidatų sąrašas ir jungtinis kandidatų sąrašas galės gauti mandatus šalies parlamente.

Iki šiol įstatyme buvo numatyta, kad partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, o jungtinis kandidatų sąrašas mandatų dalybose dalyvauja tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 7 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.