Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.11 15:34

Skvernelis dėl gatvės prie savo namų: vaizdas, kad dabar važinėju asfaltu, yra klaidingas

dėl Narkevičiaus spręs pirmadienį

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, paklaustas, ar susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus prašė ko nors dėl kelio prie savo namų asfaltavimo, teigė nesikišantis į šiuos procesus.

„Galiu tik pakartoti – nesikišau į šitą procesą ir nesikišiu“, – trečiadienį žurnalistams sakė jis.

Vilniaus rajono savivaldybė spalio pabaigoje gavo papildomų lėšų, nors nebuvo pateikusi nei konkrečios paraiškos dėl Upės gatvės, nei konkrečios prašomos sumos, kiek anksčiau išsiaiškino naujienų agentūra BNS.

Spaudos konferencijos metu premjeras teigė, kad nė viena savivaldybė, kurioje gyvena tautinių mažumų atstovai, neteikė konkrečių paraiškų dėl kelių, jeigu lėšos jai skirtos pagal 2015 metų programą, kuri ir numato papildomą finansavimą tokioms savivaldybėms.

„Pagal 2015 metų Vyriausybės pasitarimo protokolą dėl lėšų skyrimo pagal ten paminėtą programą tautinių mažumų savivaldybėms, visoms šešioms tautinių mažumų savivaldybėms, buvo skirtos papildomos lėšos ta pačia formuluote be konkrečių kelių, o tai sprendžia pati savivaldybė“, – žurnalistams teigė S. Skvernelis.

Anot S. Skvernelio, Vilniaus rajono savivaldybei papildomos lėšos antrą kartą buvo skirtos dėl to, kad dvejus pastaruosius metus buvo neskirta nė vieno euro.

Žurnalistų jis paprašė patikslinti informaciją dėl kelio prie savo namų asfaltavimo, esą šiuo metu atrodo, kad kelias išasfaltuotas visas, o taip nėra.

„Noriu paminėti, kad kelio ruožas iš viso yra 6 kilometrai ir išasfaltuota beveik 1,5 kilometro. Tad 4 kilometrų žvyrkelis yra išlikęs, ir tie teiginiai arba vaizdai, kad premjeras dabar namo važiuoja asfaltuotu keliu, neatitinka tikrovės. Asfaltas ties mano namais nesibaigia ir dar keliauja prie kitų namų ir į kitas gyvenvietes, aš tuo nesinaudoju“, – aiškina S. Skvernelis.

Pasak ministro pirmininko, šis kelio ruožas tapo prioritetiniu, nes jo remontą finansavo gyventojai kartu su savivaldybe.

Skvernelis apie Janeliūno laišką valdantiesiems: kaip profesorius tokios frazeologijos nevartočiau

Dėl J. Narkevičiaus spręs pirmadienį

Paklaustas, ką mano apie susisiekimo ministro J. Narkevičiaus likimą, premjeras teigė savo nuomonės kol kas nekeisiantis.

„Kol kas tikrai nekomentuosiu jokių prezidento pasisakymų, mes pirmadienį su juo susitiksime ir aptarsime šį klausimą. Kol kas pokyčių (dėl ministro pozicijos – LRT.lt), nėra, žiūrėsime, kaip bus pirmadienį“, – atsakė ministras pirmininkas.

Pasak S. Skvernelio, su prezidentu apie J. Narkevičių kol kas kalbėjo telefonu, bet klausimą aptars susitikimo metu gyvai.

„Mano nuomonė galbūt keistųsi nebent, jei tie moraliniai priekaištai, išsakyti ministrui, irgi pasitvirtintų. Kol kas aš turiu ministro pasiaiškinimą, pateiktą raštu. Brakonieriavimo istorija yra melas ir šmeižtas, kaip žinote visi, kai kurios žiniasklaidos priemonės tą paėmė ir patikrino.

Antras dalykas, susijęs su Seimo viešbučiu, – turiu prie pasiaiškinimo raštišką sutartį su Seimo kanceliarija, jei neklystu, kur 2016 merų lapkričio mėnesį ministras patvirtina savo prašyme, kad turi nekilnojamojo turto Vilniuje arba arčiau negu 25 km atstumu ir kad tame viešbutyje gyvens su žmona ir dukra.

Trečias dalykas su pietumis arba vakariene, tai irgi yra labai aiškiai paaiškinta: Minske organizuoti susitikimai, oficialūs pietūs tarp valstybinių įstaigų ir oficialių pareigūnų, tiek Lietuvos, tiek Baltarusijos, sprendžiant klausimus Klaipėdos jūrų uosto, apmokėjo iš reprezentacinių arba atstovavimo lėšų Klaipėdos jūrų uostas, geležinkelių tematika – „Lietuvos geležinkeliai“, o tolimesnėje šalyje – Lietuvos automobilių kelių direkcija. Kiek žinau, dalyvavo vadovai, asignavimų valdytojai, ir jie yra atsakingi už tai, kaip tos lėšos yra leidžiamos“, – mano premjeras.

VTEK trečiadienį paskelbė, kad aiškinasi, ar J. Narkevičius tinkamai deklaravo sutuoktinės vykdomą individualią nekilnojamojo turto nuomos veiklą ir 3 tūkst. eurų vertę viršijančius iš šios veiklos galbūt kylančius sandorius.

„Jeigu bus nustatyta, kad negalėjo oficialių pietų ar vakarienės naudoti atstovavimui užsienyje lėšomis, tai tuomet taip, tai bus didelė problema“, – aiškino premjeras.

Antradienį Utenoje apsilankęs ir su regiono politikais bei bendruomene susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda, žurnalistų paklaustas, ką mano apie susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus istoriją ir ar tai neturi įtakos santykiams su valdančiaisiais, teigė nedarantis tokių dramatiškų išvadų, tačiau šis ministras tikrai turi problemų.

„Nedaryčiau kažkokių dramatiškų pareiškimų, tačiau, manau, kad ministro Narkevičiaus problema yra ta, kad aš apskritai kartais galvoju, ar yra toks ministras Narkevičius“, – sakė prezidentas.

LRT.lt primena, kad portalas 15min.lt pranešė, kad Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė papildomam lėšų skyrimui Vilniaus rajono gatvėms asfaltuoti. S. Skvernelis teigė nesikišęs į klausimus, susijusius su jo kelio asfaltavimu už jo vadovaujamos Vyriausybės Vilniaus rajonui papildomai skirtus 300 tūkst. eurų.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) prašė Vyriausybės ir kitų institucijų informacijos apie sprendimus, susijusius su S. Skvernelio gyvenamosios gatvės asfaltavimu. Gavusi šią informaciją, komisija spręs, ar pradėti tyrimą. Brakonieriavimas LNK laidoje KK2 buvo paskelbtas reportažas, kuriame susisiekimo ministras J. Narkevičius kaltinamas galimu brakonieriavimu Trakų rajone.

Buvo teigiama, kad jis nelegaliai užsiima žvejyba. 15min vėliau išsiaiškino, kad šis kaltinimas – skylėtas, nes ežero savininkai teigia, kad nėra matę ministro savo akyse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi