Lietuvoje

2019.12.11 10:19

Narkevičius apie premjero gatvės asfaltavimą: tai yra pasididžiavimo vertas pavyzdys

atnaujinta 10.52
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.12.11 10:19

Konservatorius Jurgis Razma stebisi tvarka, kuria vadovaujantis, Vilniaus rajono savivaldybė skyrė lėšas gatvės, kur gyvena premjeras Saulius Skvernelis, asfaltavimui. Liberalas Eugenijus Gentvilas savo ruožtu pabrėžia, kad tokiems darbams reikalingas techninis projektas. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius atkerta, kad džiaugiasi, jog visi darbai minėtoje gatvėje jau yra atlikti, o tvarka, kuria remiantis, skirtos lėšos, anot jo, nėra kažkuo išskirtinė.

15min.lt skelbė, kad Susisiekimo ministerijos siūlymu iš Vilniaus rajono kelių asfaltavimui papildomai skirtų 300 tūkst. eurų beveik visa suma atiteko Smiglių kaimo Upės gatvės, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis, remontui.

Trečiadienį Seime surengtas neeilinis Ekonomikos komiteto (EK) posėdis šiai situacijai aptarti. EK narys, konservatorius J. Razma tikino, kad kelių remonto finansavimo tvarka yra gana miglota, tad, jo teigimu, paliekama vietos improvizacijoms.

„Prioritetinis lėšų skyrimas kelių asfaltavimui gausiai tautinių mažumų gyvenamose savivaldybėse remiasi 2015 m. Vyriausybės pasitarimo protokoliniu sprendimu. Šiuo sprendimu pradėta naudotis 2018–2019 metais. [...] Kaip tik tais metais valdančiajai koalicijai tapo svarbi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos parama“, – atkreipė dėmesį J. Razma.

Anot konservatoriaus, statistika rodo, kad, remiantis Vyriausybės protokoliniu nutarimu, Vilniaus ir Trakų rajono kelių remontui skirtos lėšos buvo praktiškai padvigubintos.

„Gaunant privilegijuotą finansavimą, dominuoja tos savivaldybės, kur didžiausią politinį interesą turi LLRA-KŠS“, – pabrėžė J. Razma.

Jis siūlė KE kreiptis į Vyriausybę ir panaikinti Vyriausybės nutarimą, kuriuo numatyta galimybė lėšas kelių asfaltavimui skirti gausiai tautinių mažumų gyvenamose savivaldybėse.

Problemų nemato, ruošia naują tvarką

EK posėdyje dalyvavęs LLRA-KŠS narys, susisiekimo ministras J. Narkevičius pasakojo, kad Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo fondo lėšos šiais metais buvo skirstomos, remiantis tokia pačia tvarka, kokia galiojo ir anksčiau.

„Rezervas ir šiais metais buvo skirstomas tokiu pačiu būdu kaip ir anksčiau, kaip ir ankstesniais metais. Likutis nepanaudotų rezervo lėšų, kuris susidaro dėl įvairių priežasčių [...], buvo skirstomas, skirstomas operatyviai ir tokiu pačiu būdu kaip ir praėjusiais metais“, – EK posėdyje kalbėjo J. Narkevičius.

Susisiekimo ministras pripažino, kad minimo rezervo fondo lėšų skirstymo tvarka nėra tiksliai apibrėžta. Dėl to, pasak J. Narkevičiaus, specialistams pavesta tą tvarką, lėšų skirstymo kriterijus paruošti.

„Ta tvarka jau paruošta, duota Vyriausybei tvirtinti ir ji patvirtinta. Kitais metais ir likutis bus skirstomas pagal naują tvarką“, – tikino J. Narkevičius.

Tiesa, anot jo, šiemet kelių tvarkymo rezervo fonde dar yra likę apie 1,5 mln. eurų, tačiau tos lėšos jau nebus skirstomos.

Vėliau J. Narkevičius, paklaustas apie Upės gatvės, kurioje gyvena S. Skvernelis, asfaltavimą, tikino, kad visi darbai jau yra atlikti.

„Pagal minėtą projektą, mano žiniomis, visi darbai yra atlikti“, – tikino ministras.

Apie techninį projektą informacijos neturi

EK narys, liberalas E. Gentvilas domėjosi, ar Upės gatvės asfaltavimo darbams Susisiekimo ministerijai buvo pateiktas techninis planas, techninis projektas.

„Kada buvo parengtas Upės gatvės asfaltavimo techninis projektas? [...] Noriu pamatyti dokumentus“, – EK posėdyje kalbėjo opozicijos atstovas.

EK posėdyje dalyvavęs Susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius tikino, kad ministerija neturi informacijos apie Upės gatvės techninį planą.

„Tokia informacija mes nedisponuojame. Reikėtų kreiptis į savivaldybę“, – tvirtino viceministras.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Vitalijus Andrejevas savo ruožtu patikino EK narius, kad techninio plano kelių remonto darbams ne visada ir reikia.

„Įstaigos vadovas įsakymu tvirtina projektą ir galima vykdyti darbus“, – pažymėjo V. Andrejevas.

E. Gentvilas neslėpė nuostabos. Jis pabrėžė, kad Upės gatvės asfaltavimo atveju fiksuotas kapitalinis remontas, tad techninis planas yra būtinas.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius savo ruožtu patikino, kad nei Vyriausybė, nei Susisiekimo ministerija vienašališkai nesprendžia, kokioms gatvėms reikalingas remontas.

„Kokiai gatvei, kokiems darbams (reikalingi remonto darbai – LRT.lt) – skirstė savivaldybė. Ji tai darė pagal visus teisės aktus“, – aiškino J. Narkevičius.

Ministras džiaugėsi, kad visi kelių remonto darbai, kuriems lėšos skirtos šiemet, jau atlikti. J. Narkevičius minėjo, kad darbai atlikti ir Upės gatvėje, kur gyvena Vyriausybės vadovas S. Skvernelis.

„Iš tiesų, (vertinant – LRT.lt) per kokį laiką ir kai operatyviai atlikti darbai – tai yra vertas pasididžiavimo pavyzdys, kad visi darbai taip būtų atlikti. Ar ten (Upės gatvėje – LRT.lt)? Ne tik ten. Ir kitos savivaldybėse […] darbai atlikti laiku”, – komentavo J. Narkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.