Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.10 16:16

Nausėda apie Narkevičių: kartais apskritai galvoju, ar toks ministras egzistuoja

atnaujinta 16.51
Julija Šakytė, LRT.lt 2019.12.10 16:16

Antradienį Utenoje apsilankęs ir su regiono politikais bei bendruomene susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad „jausmas yra dvejopas“. Be to, prezidentas spaudos konferencijos metu dar kartą dėmesį atkreipė ir į chaosą Seime, nepraleido progos įgelti ir susisiekimo ministrui.

„Viena vertus, daug dalykų yra sprendžiami, kitiems dalykams trūksta centrinės valdžios dėmesio ir, be jokios abejonės, stengsimės aktyvuoti šį dėmesį. Yra dalykų, susijusių ir su mokestine politika. Neprižadu, kad šiais mokesčių pasiūlymais arba inovacijomis užsiimsime artimiausiu metu, kuomet ir taip chaoso yra daug, bet nepamiršime šių pasiūlymų“, – viešėdamas Utenoje pastabas vardija prezidentas.

Įgėlė susisiekimo ministrui

G. Nausėda, žurnalistų paklaustas, ką mano apie susisiekimo ministrui Jaroslavo Narkevičiaus istoriją ir ar tai neturi įtakos santykiams su valdančiaisiais, teigė nedarantis tokių dramatiškų išvadų, tačiau šis ministras tikrai turi problemų.

Visas spaudos konferencijos įrašas:

Utenoje apsilankęs Nausėda nepamiršo Narkevičiaus: kartais apskritai galvoju, ar toks ministras egzistuoja

„Nedaryčiau kažkokių dramatiškų pareiškimų, tačiau, manau, kad ministro Narkevičiaus problema yra ta, kad aš apskritai kartais galvoju, ar yra toks ministras Narkevičius. Manau, kad visgi ministras yra kita pavarde, kuris net ir duoda nurodymus ponui Narkevičiui, kada šnekėti, o kada patylėti. Tad dėl šio ministro aš klausimo tikrai „nenuleisiu žemyn“, jis turi būti sprendžiamas, nes Vyriausybė turi suprasti, kad laikydama tokį ministrą toliau ji diskredituoja ne kažką kitą, o pati save“, – žurnalistams atsakė prezidentas.

Nedaugžodžiavo dėl rinkimų kartelės mažinimo

G. Nausėda neatskleidė, ar vetuos priimtas Seimo rinkimų įstatymo pataisas, kuriomis sumažino partijoms ir koaliciniams sąrašams parlamento rinkimuose taikomą rinkėjų pasitikėjimo kartelę.

Vis dėlto prezidentas patikino, kad jo požiūris šiuo klausimu išlieka skeptiškas.

„Numatyti terminai, šiandien savo nuomonę jau pateikiau, ji yra ganėtinai skeptiška. Atsakymas tikrai bus, kada ateis laikas. Visi pamatysime“, – sakė G. Nausėda.

Gavo dovanų iš ūkininkų

Prezidentas teigė, kad buvo išklausytos ir regioninės žiniasklaidos problemos. G. Nausėda tvirtina, kad priima ir gautą kritiką, esą prezidentūra skiria per mažai dėmesio.

„Bandysime taisytis“, – tvirtino prezidentas.

Vizito metu prezidentui G. Nausėdai buvo įteiktas duonos kepalas, kuris buvo gautas iš visų Lietuvos, taip pat Latvijos ir Estijos ūkininkų organizacijų. Šia dovana norima palinkėti prezidentui sėkmės dalyvaujant Europos vadovų taryboje, kur bus kalbama apie kitą finansinį Europos laikotarpį, sako prezidento patarėjas Jaroslavas Neverovičius.

„Mūsų pozicija – ūkininkai yra nuskriausti, nes negauna tos pilnos konvergencijos. Dalis tos duonos parodo, kad situacija yra nesąžininga mūsų ūkininkų atžvilgiu ir sieksime ją keisti“, – tikina J. Neverovičius.

Penktadienį prezidentas paskelbė, kad planuoja reguliariai dirbti ne tik Vilniuje, bet ir regionuose.

Pirmąją darbo kelionę jis pradėjo Utenos krašte. Čia susitiko su savivaldybių merais, mokyklų, bendruomenių, regioninės žiniasklaidos atstovais.

Prezidentą lydėjo ir per dvidešimt patarėjų įvairiausiais klausimais, jie taip pat susitiko su vietos administracijos, sveikatos priežiūros, verslo, švietimo ir kitais vadovais.

Taip pat skaitykite

Anot prezidentūros, tokios kelionės po Lietuvą – prezidento regioninės politikos tąsa. Kitos vizitų po regionus kryptys paaiškės kitų metų pradžioje, tačiau vizito Utenoje metu buvo atskleista, kad greičiausiai kita stotelė – Žemaitija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi