Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.10 13:04

Seimas leido odontologų licencijavimą atiduoti prieštaringai vertinamai Akreditavimo tarnybai

Laura Adomavičienė, LRT.lt 2019.12.10 13:04

Seimas antradienį pritarė Odontologijos praktikos įstatymo pataisoms, pagal kurias nuo kitų metų gegužės odontologų licencijavimą vykdys Valstybinė akreditavimo tarnyba. Iki šiol licencijų išdavimu rūpinęsi Odontologų rūmai ruošia valstybei 2,5 mln. eurų ieškinį teismui.

Įstatymo pakeitimus inicijavusi Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)teigė, kad dabar galiojanti tvarka, kai yra negalima, nes licencijavimo pagrindai nėra reglamentuoti įstatyminiu lygiu ir reglamentuoti neišsamiai. Be to, odontologų ir burnos priežiūros specialistų licencijavimo modelis skiriasi nuo kitų asmens sveikatos priežiūros specialistų licencijavimo modelio. Mat likusiems medikams licencijas išduoda Valstybinė akreditavimo tarnyba. Anot SAM, toks skirtumas nėra pagrįstas ir pažeidžia teisę į vienodas veiklos sąlygas.

SAM teigia, kad funkcijų perleidimas Akreditavimo tarnybai leis padidinti proceso didinti skaidrumą, įneš socialinio teisingumo, aiškumo, mažinti administracinę naštą. Taip pat tikimasi, kad tai padidins paslaugos kokybę, nes tarnyba vykdys visapusišką odontologijos paslaugų priežiūrą.

Praėjusią savaitę balsavimas dėl šio įstatymo pataisų buvo atidėtas, nesurinkus balsavimui reikiamo Seimo narių skaičiaus. Šįkart balsime užsiregistravo 77 parlamentarai, iš kurių balsavo 65. Už įstatymą pasisakė 54 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 10 parlamentarų.

Odontologų rūmai atkreipia dėmesį, kad iki šiol šios srities specialistų licencijavimas valstybės biudžetui nieko nekainavo. Pagal naujas pataisas, odontologų licencijavimo funkciją patikėjus Akreditavimo tarnybai, tai biudžetui papildomai atsieis 47,7 tūkst. eurų per metus. Tiek lėšų reikės dviejų papildomų darbo vietų įsteigimui. Taip pat reikės dar 5 tūkst. eurų jų darbo vietoms paruošti.

LRT.lt primena, kad Odontologų rūmai ketina Seimo sprendimą skųsti teismui. Suskaičiuota, kad per 15 metų, kai valstybės pavedimu buvo vykdoma odontologų licencijavimo veikla, ji rūmams atsiėjo apie 2,5 mln. eurų. Odontologų rūmai ir šias lėšas ketina susigrąžinti iš valstybės teismo keliu. Jų siekį palaiko Lietuvos medikų bendruomenės, siekiančios ateityje atsiskirti nuo neefektyviai veikiančios Akreditavimo tarnybos ir su odontologais kurti bendrus, visus sveikatos priežiūros specialistus vienijančius rūmus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi