Lietuvoje

2019.12.10 10:45

Kirkilas: Pranckietis dėl Bernatonio elgiasi negarbingai

„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas teigia esąs įsitikinęs, kad Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio sprendimas neteikti „socialdarbiečio“ Juozo Bernatonio kandidatūros į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus nulemtas konservatorių noro.

nulemtas konservatorių noro.

„Aš manau, kad tai gera kandidatūra. Buvo ir anksčiau Seimo nariai teikiami. Nieko ypatingo čia nematau. Nežinau, kodėl čia triukšmas sukeltas. Seimo pirmininkas paprasčiausiai elgiasi negarbingai, jam pateikta ir daugiau kandidatūrų, kažkodėl jis iš pradžių jam pats pasiūlė. Po to, matyt, greičiausiai Ramūnas Karbauskis čia teisus, konservatorių (V. Pranckietis. – ELTA) pagąsdintas, konservatorių balsais laikosi. Tai toks negarbingas elgesys, tokiais atvejais reikia garbingai elgtis“, – Seime teigė G. Kirkilas.

ELTA primena, kad Socialdemokratų darbo partija pateikė V. Pranckiečiui pasiūlymą į KT teisėjus skirti J. Bernatonį. Tuo metu V. Pranckietis LRT TELEVIZIJOS laidai „Savaitė“ teigė, kad Seimui neteiks J. Bernatonio kandidatūros į KT teisėjus.

Seimo pirmininkas, prezidentas, Aukščiausiojo Teismo pirmininkas kandidatus į KT teisėjus turi pateikti iki gruodžio 19 dienos.