Lietuvoje

2019.12.10 07:22

Pasiruoškite orų permainoms – lietus trauksis, bet sugrįš šaltukas

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.10 07:22

Orų permainos prasidės jau antradienį. Iš šalies ims trauktis lietus, o jį keis šaltukas. Kaip teigia LHMT sinoptikas Vytautas Sakalauskas, jau antradienio vakarą reiktų pasisaugoti besiformuojančio plikledžio gatvėse. Tačiau vėsūs orai neužsibus ir jau ketvirtadienį vėl numatomos orų permainos.

Antradienio dieną prasideda orų permainos – iki vidurdienio laikysis rudeniški orai, o vakarop Žemaitijoje prasidės kažkas panašaus į žiemą. Orų permainas atneša šaltasis oro frontas, jis keis orus vos ne kas valandą.

Dieną bus debesuota, pragiedrulių bus rytų ir pietų Lietuvoje, vakarop jų atsiras ir vakariniuose rajonuose. Numatomi krituliai, daugiausia tai nedidelis lietus, tačiau antroje dienos pusėje vakariniuose rajonuose galima sulaukti ir šlapdribos. Vėjas nerims, jo gūsiai sieks 15–17 m/s. Pirmoje dienos pusėje temperatūra svyruos tarp 3–7 laipsnių šilumos, o vakare temperatūra kris ir kai kur pasieks neigiamas reikšmes, todėl formuosis plikledis.

Trečiadienio naktį kritulių sulauks nebent rytiniai ir pietiniai rajonai, ten iškris šlapdriba, sniegas. Vėjas nurims, bus besikeičiančios krypties. Numatomi giedri orai, todėl naktį temperatūra svyruos tarp 6 ir 1 laipsnio šalčio, prie jūros – 0.

Trečiadienio dieną pūs pietryčių, rytų krypties vėjas, kritulių tikimybė menka. Temperatūra didžiojoje šalies dalyje bus 0, o vakariniuose rajonuose – 2–4 laipsniai šilumos.

Ketvirtadienį, penktadienį orai nepastovūs, daugės kritulių, šaltukas trauksis ir savaitgaliui beveik visur sugrįš teigiama temperatūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt