Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kadenciją kitąmet baigiantis Seimas įsigeidė daugiau pinigų

BNS2015.09.08 13:45

Seimas kitais metais iš valstybės biudžeto pageidauja gauti daugiau kaip 30 mln. eurų – 2 mln. eurų daugiau nei yra dabar numatyta.

Seimas kitais metais iš valstybės biudžeto pageidauja gauti daugiau kaip 30 mln. eurų – 2 mln. eurų daugiau nei yra dabar numatyta.

Seimo valdyba šią savaitę patvirtino siūlymą vyriausybei 2016 metų biudžete jo kanceliarijai numatyti 30,489 mln. eurų – pora milijonų eurų daugiau nei šiemet (28,5 mln. eurų).

Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas sako, kad išlaidų padidėjimas didžiąja dalimi susijęs su šios Seimo kadencijos pabaiga, nes daroma prielaida, kad maždaug pusė dabartinių parlamentarų kitąmet nebus perrinkti ir jiems reikės išmokėti išeitines kompensacijas.

„Rinkėjai kas ketveri metai nusprendžia, kas lieka dirbti, kas ne. Planuojama, kad pusė Seimo pasikeis. Be to, dar prisideda Seimo narių padėjėjų išeitinės“, – BNS teigė A. Sysas.

Pagal Seimo statutą, Seimo nariui išmokama tiek vidutinių mėnesio atlyginimų išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija, bet ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių atlyginimų.

Šiuo metu Seimo nario pareiginė alga be priedų yra 2,5 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7