Lietuvoje

2019.12.09 17:12

Prezidento patarėjas: antikorupcinis įstatymas atsakomybę už įstaigų skaidrumą perkels vadovams

ELTA2019.12.09 17:12

Prezidento patarėjo Dariaus Kuliešiaus teigimu, šalies vadovas Gitanas Nausėda siekia sukurti skaidrią antikorupcinę sistemą, už kurios funkcionavimą būtų atsakingas kiekvienos institucijos, organizacijos bei įstaigos vadovas.

„Prezidentas siekia kurti skaidrią Lietuvos apsaugos nuo korupcijos sistemą ir svarbus žingsnis yra korupcijos prevencijos įstatymo naujos redakcijos pateikimas, kuris parengtas kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba. Svarbu, kad už skaidrios aplinkos kūrimą būtų atsakinga ne viena institucija, kaip pavyzdžiui STT, bet būtų atsakinga kiekviena valstybės funkcijas vykdanti institucija, jos vadovai, kad jie asmeniškai įsitrauktų į antikorupcinės aplinkos kūrimą“, – kalbėjo D. Kuliešius, akcentuodamas, kad tikslas kurti antikorupcinę aplinką tenka visiems institucijų, organizacijų, įstaigų vadovams.

Anot prezidento patarėjo, norint atkurti pasitikėjimą valstybės institucijomis svarbiausia yra panaikinti neefektyvų ir neskaidrų valstybės biudžeto ir turto valdymą.

„Prezidentas pabrėžė, kad kuriant skaidrią apsaugos nuo korupcijos sistemą yra ypač svarbu atkurti visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis. Pasitikėjimą atkursime tada, kai susitvarkysime su neefektyviu ir neskaidriu valstybės biudžeto ir turto valdymu, kada tinkamai ir efektyviai kovosime su šešėline ekonomika, kada mūsų teisinės atsakomybės sistema bus greita, efektyvi ir rezultatyvi“, – sakė prezidento patarėjas.

D. Kuliešius teigia, kad įgyvendinus įstatymo pataisas kiekvienos įstaigos vadovas bus tiesiogiai atsakingas už tai, kad korupcijos apraiškos jo vadovaujamoje įstaigoje būtų identifikuotos.

„Kiekvienos organizacijos vadovas bus atsakingas, kad jo veikloje tos korupcijos rizikos būtų identifikuotos, būtų sudarytas planas, programa, kaip jas valdyti. Institucijos veikla šioje srityje turės tikslus, rezultatai bus viešinami ir bus vertinami atsakingos institucijos, šiuo atveju STT“, – patikino prezidento patarėjas.

D. Kuliešiaus teigimu, už pasiektus tikslus antikorupcijos srityje įstaigoms bus skiriamas atitinkamas finansavimas.
„Už pasiektus tikslus yra atitinkamai skiriamas ir finansavimas“, – teigė D. Kuliešius, akcentuodamas, kad Prezidentūras sveikina Vyriausybės daromus veiksmus šia linkme.

Prezidentūroje įvyko apskritojo stalo diskusija Tarptautinės antikorupcijos dienos proga. Renginyje dalyvavo Seimo, Vyriausybės, Aukščiausiojo Teismo, Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos, Valstybės saugumo departamento, kitų institucijų atstovai, mokslininkai ir visuomeniniai ekspertai. Diskusijos metu buvo pristatyta prezidento iniciatyva teikti naujos redakcijos Korupcijos prevencijos įstatymą.

Pasibaigus diskusijai, 15.45 val., planuojama trumpa spaudos konferencija žiniasklaidai prezidentūros Žiniasklaidos centre. Joje dalyvavo prezidento patarėjas Darius Kuliešius ir kiti diskusijos dalyviai.

Populiariausi