Lietuvoje

2019.12.09 17:08

Mockus tiki, kad Kurlianskio perduoti pinigai Masiuliui – paskola

teigia žinojęs, kad jį seka; atnaujinta 17.31
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.12.09 17:08

Politinės korupcijos byloje kaltinimų sulaukusios koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus teigia tikintis, kad buvusio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio perduoti pinigai buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui yra ne kyšis, o paskola.

Pirmadienį politinės korupcijos byloje liudijęs D. Mockus po teismo posėdžio žurnalistams sakė tiksliai nežinantis, kodėl R. Kurlianskis perdavė pinigus E. Masiuliui, mat jam bendrauti su R. Kurlianskiu yra uždrausta. Vis dėlto, kaip teigė „MG Baltic“ prezidentas, jis R. Kurlianskio yra klausęs apie tai ir tiki jo versija, kad tai buvo ne kyšis, o paskola politikui.

„Aš juo tikiu labiau negu prokuroru“, – apie R. Kurlianskį sakė D. Mockus.

„Paskolino“, – teigė D. Mockus, paklaustas, ką jam sakė R. Kurlianskis, kai jis paklausė apie E. Masiuliui perduotus pinigus.

„MG Baltic“ prezidentas taip pat teigė tikintis, kad E. Masiulis jau grąžino skolą R. Kurlianskiui.

„Jeigu neklystu, tai grąžino“, – tikino D. Mockus.

Prokurorai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo. Pats R. Kurlianskis yra teigęs, kad E. Masiuliui jo perduoti pinigai yra paskola.

Nebesilanko partijų štabuose

D. Mockus teigė, kad „MG Baltic“ nepalaikė išskirtinių santykių su Liberalų sąjūdžio politikais, tačiau neneigė, kad koncerno atstovai bendravo su politinių partijų nariais. Jis užsiminė, jog ir patys politikai buvo linkę bendrauti su verslininkais.

„Niekas negimsta, viską žinodamas. Politikai yra išrenkami visuomenės ir priima ekonominius sprendimus. Natūralu, kad turi kontaktuoti, bendrauti ir ieškoti geriausių sprendimų visuomenei. Lengva pasakyti, kad „aš viską išmanau, man nieko nereikia, aš vengiu verslo, nes jis yra savanaudis“. Tokios politikos mes matome labai nemažai“, – kalbėjo D. Mockus.

Anot „MG Baltic“ prezidento, politikai norėjo, kad koncernui priklausančiose žiniasklaidos priemonėse jų sprendimai, jie patys būtų nušviečiami teigiamai, tačiau, pasak D. Mockaus, į šiuos norus nebuvo atsižvelgta.

„Vienintelis dalykas, ko negali sau leisti akcinė bendrovė arba akcininkai, tai negali dalyvauti ir formuoti žiniasklaidai turinio. Tai ir yra neatitikimas, nes mes to negalime daryti, nors lūkestis toks yra“, – komentavo D. Mockus.

Teisme liudytojas tikino, kad anksčiau per Seimo rinkimus apsilankydavo partijų būstinėse, tačiau po 2016 m. parlamento rinkimų atsisakė tai daryti dėl tam tikrų įvykių.

„Kas nutiko 2016 metais? 2016 metų pavasarį buvo sulaikyti du žiniasklaidos vadovai. Jie įkalinti, dabar laukia nuosprendžių. Tai yra faktai. Po tokių dalykų, po tokių gausių operatyvinių veiksmų – spectarnybos įrašinėja, skelbia, demonizuoja – nėra smagu susitikti nei politikams, nei verslininkams. Pavojinga. Ir dabar didysis klausimas, kas yra toksiška? Ar toksiški verslininkai, ar toksiški politikai?“, – aiškino D. Mockus.

Tikina žinojęs, kad jį seka

Žurnalistams D. Mockus teigė žinojęs, kad jis ir kiti koncerno atstovai buvo sekami specialiųjų tarnybų.

„Kas mus sekė, kad paskui mus slampinėdavo spectarnybos, tai mes žinojome. Kažkaip nuteka Lietuvoje ta informacija. Ir dabar mes turime viso to sekimo išdavą, ką visiems kitiems gali vadinti perspėjimu ir supratimu, kas bus, jeigu tu susitikinėsi, neduok Dieve, ne taip žodį pasakysi“, – tvirtino D. Mockus.

„MG Baltic“ prezidentas, paklaustas, iš kur jis sužinojo, kad buvo sekamas, teigė, kad „Lietuva yra mažas kraštas“, o vėliau užsiminė, kad esą tai pastebėjo jo sūnus.

„Matot, yra pastabūs žmonės. Ir man atrodo tie patys, kurie seka, irgi sugeba perduoti informaciją ne tik žurnalistams“, – vėliau mįslingai užsiminė D. Mockus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt