Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.08 17:34

Pranckietis tikina, kad Juozas Bernatonis netaps Konstitucinio Teismo teisėju

Socialdemokratų darbo partijos kandidatu į Konstitucinio Teismo teisėjus pateiktas Juozas Bernatonis juo netaps, LRT TELEVIZIJOS laidai „Savaitė“ sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, nes jo nepalaiko dauguma frakcijų ir netgi dalis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, nors, pasak V. Pranckiečio, jiems beveik primygtinai buvo pasakyta paremti J. Bernatonio kandidatūrą.

„Tai buvo koalicinis susitarimas, matyt, labai jau seniai. Pats procesas gegužės 30 dienos, kada buvo paskelbta, kad naują kurs koaliciją, tai buvo irgi jų inicijuotas tik tam, kad Gediminą Kirkilą pasodintų į Seimo pirmininko kėdę, kad jis toliau siūlytų J. Bernatonį į Konstitucinį Teismą. Taip neįvyko ir ačiū Dievui, ir tokiu būdu aš aiškiai pasakiau, kad aš neteiksiu J. Bernatonio, nors gavau teikimą raštu iš tos frakcijos.

Ir „valstiečių“ frakcijoje taip pat buvo beveik primygtinai pasakyta palaikyti šitą kandidatūrą, bet žmonės jau šitos frakcijos atėjo pas mane, pasakė, mes tikrai jo nepalaikysime, mes neturime už ką jo palaikyti. O šiaip visos kitos frakcijos, aš su visais pasikalbėjau, kaip jūs sakote, ar kontroliuoju situaciją, gal nebūtinas žodis „kontroliuoti“, bet sužinoti situaciją man buvo labai įdomu. Apklausiau daugelio frakcijų seniūnus, jie visi aiškiai pasakė, kad jis neturi perspektyvos jokios. Tai manau, kad padėjau J. Bernatoniui tuo, kad nepateikėme jo ant to aukuro, kad jis būtų susideginęs per tuos tris mėnesius, kol „kabėtų ore“, – sako Seimo pirmininkas.

Visas pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Savaitė“ bei portale LRT.lt nuo 19.30 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi