Lietuvoje

2019.12.08 08:43

Orai nelepins: ne tik reikės nepamiršti skėčio, bet ir saugotis, kad jo nesulaužytų stiprūs vėjo gūsiai

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.08 08:43

Šiuo metu ciklonas jau pasitraukęs, nakties metu jis slinko šiauriau Lietuvos. Orai didesnėje šalies dalyje nebuvo tokie malonūs kaip šiuo metu. Ciklonas atnešė daug kritulių, daugiausia lietaus, ir sustiprino daugelyje rajonų vėją iki 15–18 m/s, LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Anot sinoptikės, vakariniuose rajonuose vėjas kartais sustiprėdavo iki 19–21 m/s. Temperatūra išliko gana aukšta, ji svyruoja tarp 1 ir 6 laipsnių šilumos. Reikėtų pasisaugoti susiformavusio arba besiformuojančio plikledžio.

Pasak jos, sekmadienį debesų juosta su pragiedruliais praslinks jau Lietuvą: „Mūsų link atkeliauja naujas galingas ciklonas. Jo debesys pajūrį turėtų pasiekti prieš vidurdienį. Tie debesys keliaus per visą Lietuvą, tas ciklonas vėl atneš daug lietaus. Intensyvesni lietūs numatomi ties vakariniais ir šiauriniais šalies regionais. Lietus numatomas Alytaus, Vilniaus apskrityse.“

Specialistės teigimu, ciklonas sustiprins ir vėją. Šiuo metu jis yra aprimęs, tačiau apie vidurdienį vėl pradės stiprėti. Pavojingi gūsiai labiausiai tikėtini vakarinėje Lietuvos dalyje. Vėjas stiprės iki 15–19 m/s. Temperatūra išliks gana aukšta ir svyruos nuo 3 iki 8 laipsnių šilumos.

„Pirmadienio naktis numatoma gana lietinga. Didesnėje dalyje Lietuvos turėtų vidutionio intensyvumo lietūs iškristi. Gana stiprus bus ir vėjas, jo gūsiai gali siekti 15–16 m/s, o prie jūros gali pasiekti ir 20 m/s greitį. Naktis bus lietinga, bet išliks šilta. Temperatūra sieks 2–6 laipsnius šilumos“, – teigė ji.

Ji tikino, kad pirmadienio dieną intensyvesnio lietaus debesys iš mūsų šalies trauksis, tačiau dulksnos didesnėje šalies dalyje. Visgi lietus jau nebus toks įkyrus ir rudeniškas kaip sekmadienio dieną ir pirmadienio naktį. Pirmadienį oras šils iki 4–8 laipsnių, o vėjas jau turėtų pradėti rimti.

„Antradienis jau bus keliais laipsniais vėsesnis, tačiau teigiama temperatūra išliks. Naktį temperatūra pažemės iki 0–5 laipsnių, dieną kils iki 2–6 laipsnių šilumos. Antradienio popietę mūsų link turėtų pradėti keliauti šaltesnė oro masė, kuri trečiadienį sugrąžins ir neigiamas temperatūras. Trečiadienio naktį gali keliuose būti pavojinga, formuotis plikledis“, – dėstė sinoptikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt