Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

S. Skvernelis ragina be tyrimo nesmerkti pasieniečio

BNS 2015.09.08 13:45

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis ragina be tyrimo neskubėti smerkti pasieniečio pareigūno, kuris persekiodamas įtariamus kontrabandininkus nušovė 18 metų jaunuolį.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis ragina be tyrimo neskubėti smerkti pasieniečio pareigūno, kuris persekiodamas įtariamus kontrabandininkus nušovė 18 metų jaunuolį.

Įvykio vietą pasienyje penktadienį lankantis ministras pabrėžė, kad pasienyje praktiškai vyksta „realus ginkluotas karas“, o pareigūnas sprendimą turėjo priimti žaibiškai.

„Po įvykio labai lengva daryti išvadas analizuojant iš lėto, vertinant faktus, bet pareigūnas sprendimą turėjo priimti žaibiškai. Būtų pataikęs į automobilio ratą, į kur jis ir taikėsi, būtų medalį gavęs, sulaikęs nusikaltėlius. Dabar klaida, nepataikė – gresia kalėjimas. Būtų nieko nedaręs, būtų tarnybinė atsakomybė už nieko nedarymą. Teisinėje valstybėje tas vertinimas turėtų būti teisininkų“, – BNS sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, tarnybinio ginklo naudojimo reglamentavimas šiuo metu yra netobulas, todėl politikams teks atsižvelgus į visuomenės požiūrį nuspręsti, ar nustatyti aiškesnes taisykles, ar jas griežtinti taip paliekant pareigūnus „bedančiais ir beginkliais“.

S. Skvernelio teigimu, žuvusio jaunuolio mama yra emigravusi į užsienį, tėvas sukūręs kitą šeimą, todėl į nusikaltėlių tinklą auka galėjo patekti atsitiktinai „nesant tam tikro rūpesčio ir apsaugos“.

„Tikrai apgailestauju – gaila, užuojauta dėl žuvusio jauno žmogaus. Bet lygiai taip pat negalime paimti ir be tyrimo pasmerkti mūsų pareigūną bei nusiųsti žinią visiems pareigūnams, kurie kasdien eina ne ruoštis karui, kaip kitos institucijos, o eina kasdien kariauti. Pasienyje, pripažinkime, vyksta realus ginkluotas karas ir pareigūnai nori žinoti teisinį reglamentavimą. Jei jis netobulas – apsispręskime, bet nedarykime pareigūnų atpirkimo ožiais“, – kalbėjo ministras.

Jaunuolis buvo nušautas Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasieniečiams ketvirtadienio rytą Druskininkų savivaldybėje persekiojant du įtariamų kontrabandininkų automobilius. Vieną iš automobilių pasieniečiams sulaikius Leipalingyje ant galinės sėdynės rastas sužeistasis, jis vėliau mirė ligoninėje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad ginklo panaudojimas buvo perteklinis, o šis atvejis rodo „nekokybišką mūsų pasienio funkcijų atlikimą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi