Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.28 18:13

Atsistatydina Vilijampolės globos namų direktorius

BNS 2015.08.28 18:13

Po vienuolikmečio berniuko žūties Kauno Vilijampolės socialinės globos namų direktorius Linas Butkus nusprendė atsistatydinti iš pareigų.

Po vienuolikmečio berniuko žūties Kauno Vilijampolės socialinės globos namų direktorius Linas Butkus nusprendė atsistatydinti iš pareigų.

„Aš kaip šios įstaigos vadovas nejaučiu tiesioginės atsakomybės dėl šio nelaimingo atsitikimo, tačiau kaip žmogus jaučiu moralinę atsakomybę. Atsižvelgiant į tai, atsistatydinsiu iš užimamų Vilijampolės socialinės globos namų direktoriaus pareigų“, – žurnalistams penktadienį sakė L. Butkus.

Policijos duomenimis, nelaimė Vilijampolės globos namuose įvyko antradienį apie 10.50 valandą. Pro trečio aukšto langą iškritęs berniukas po kelių valandų mirė ligoninėje.

Pasak direktoriaus, kelios dienos po nelaimės jam buvo „sunkiausios gyvenime“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė paragino direktorių trauktis iš pareigų, o prezidentė Dalia Grybauskaitė apkaltino Vyriausybę nesiimant ryžtingų priemonių reformuoti globos namų sistemą.

L. Butkus sakė, kad jo sprendimą atsistatydinti lėmė pokalbiai su prezidente, ministre ir namiškiais.

Tai jau ne pirmas incidentas Vilijampolės socialinės globos namuose. Šiemet vasarį teisėsauga pradėjo tyrimą dėl galimo smurto įstaigoje. Kaip BNS penktadienį informavo Generalinė prokuratūra, šiame tyrime įtarimai niekam nepareikšti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi