Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.07 15:56

Prasideda „Knygų Kalėdų“ akcija, kuri jau keičia vaikų gyvenimus

Prasideda devintoji „Knygų Kalėdos“ akcija, per kurią kviečiama bibliotekoms ir vaikų dienos centrams dovanoti knygų. Akcijos globėja, kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, šįmet akcija išskirtinė, nes ją inicijavo pačios bibliotekos.

Akcijos globėja kadenciją baigusi prezidentė D. Grybauskaitė sako, per devintus metus rengiamas „Knygų Kalėdas“ bibliotekos, ypač mažuose miesteliuose, tapo bendravimo centrais.

Žinios. Indijoje pristatyta pirmą kartą į hindi kalbą išversta Lietuvos istorija

Čia žmonės užsuka ne tik knygos, bet ir pabūti kartu. Šįmet akciją inicijavo pačios bibliotekos, nupirkti knygų kviečiama ne tik joms, bet ir vaikų dienos centrams.

„Yra svarbu, kad žmonės suprastų, kad užaugęs su knyga rankoje, nors gali būti ir elektronionė knyga, be jokios abejonės, vaikas pažįsta pasaulį daug gražiau, daug platesnį. ir viskas prasideda šeimoje“, – teigia D. Grybauskaitė.

Trijų vaikų dienos centrų Kaune ir rajone vadovė sako, knygų jie gauna ir iš rėmėjų. Vaikai skaito noriai, tik reikia sudominti.

„Labiausiai vaikai domisi enciklopedijomis, kur būna tokios pažintinės labiau, aišku, mėgstame pasakas, mes darome skaitymą pasakų, būna skaitymo konkursai, pavyzdžiui“, – teigia vaikų dienos centrų įkūrėja Romualda Naučiuvienė.

Dienos centrus globojančios organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė sako, jog knygos padaro stebuklus, mat dažnam vaikui ji atveria kitokį pasaulį.

„Aš tikrai labai kviesčiau Lietuvos gyventojus prisijungti prie „Knygų Kalėdų“ ir rasti galimybę ateiti, pabūti su vaikais, atnešti knygų, nes ten jų laukia labai. Ir dienos centrai ir šeimos, kurių vaikai ten lankosi“, – sako organizacijos direktorė Rasa Dičpetrienė.

Akcija „Knygų Kalėdos“ prasidėjo prezidentei gavus šiauliečių vaikų laišką, kuriame prašė padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Skaičiuojama, kad per aštuonerius metus Lietuvos bibliotekoms nupirkta daugiau kaip 320 tūkst. knygų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi