Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.07 14:45

Liberalų sąjūdžio sąrašo rinkimuose spręs visi partijos nariai – galės reitinguoti politikus

atnaujinta 14.50

Liberalų sąjūdžio taryba šeštadienį posėdyje nusprendė, kad kandidatus rinkimuose reitinguos visi partijos nariai. Toks sprendimas buvo priimtas pirmą kartą partijos istorijoje.

„Sąrašas bus sudaromas pagal abėcėlę, bus reitinguojamas visuotiniu partijos narių balsavimu. Partijos pirmininkas, šiuo atveju pirmininkė, sutikus, nėra reitinguojama ir automatiškai tampa sąrašo lydere“, – po Tarybos posėdyje vykusio balsavimo Eltai sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taryboje buvo svarstytas ir alternatyvus pasiūlymas – kad partijos lyderis būtų taip pat reitinguojamas visuotinio reitingavimo būdu, tačiau balsuota už kitą variantą.

Reitingavimo procedūrą liberalai organizuos elektroniniu būdu. Kiekvienas balso teisę turintis liberalsąjūdietis turės 30 reitingo balsų, kuriuos po vieną galės paskirstyti savo favoritams.

Dėmesys švietimui

Pranešime spaudai partija teigia, kad pagrindinis švietimo tikslas yra (iš)ugdyti žmogų, pasirengusį laisvei. Siekiant šio tikslo įgyvendinimo, visuose švietimo lygmenyse ir visose ugdymo(si) veiklose liberalai kelia tris pagrindinius siekinius: įvairovę, laisvę veikti ir galimybes kiekvienam.

„Kiekvienas vaikas ir suaugusysis turi turėti galimybę mokytis kartu su kitais, nepriklausomai nuo jo tautybės, rasės, negalios, lyties, tikėjimo, socialinės grupės, ankstesnės mokymosi patirties. Besimokantieji turi būti skatinami nebijoti klaidų, nes be jų nėra įmanoma asmens sėkmė ir inovacinių kompetencijų plėtotė. Manome, kad kiekvieno žmogaus potencialą geriausiai galima atskleisti tik vadovaujantis holistiniu požiūriu, kad svarbios yra ne tik žinios, bet ir fizinis, emocinis, socialinis ugdymas“, – sakė S. Gentvilas.

Liberalai sieks, kad Lietuvos švietimo sistema būtų orientuota į sėkmingo žmogaus ugdymą, nes asmens sėkmė – tai prielaida kurti įsipareigojimu ir atsakomybe grįstą laisvų žmonių visuomenę.

Socialinės atskirties problemas liberalai siūlo spręsti pasitelkiant socialines investicijas

Senstančios visuomenės problemą liberalai siūlo spręsti proaktyviu imigracijos į Lietuvą skatinimu, siekiant senstančios visuomenės integravimo ir įveiklinimo šalyje. Liberalai taip pat siūlo senjorų ekonominio aktyvumo skatinimo sistemą, skatinti Lietuvos gyventojus savarankiškai investuoti į ateitį, atsisakyti Lietuvos, kaip pigios darbo jėgos šalies įvaizdžio ir skatinti žmones daugiau uždirbti, o ne išleisti, rašoma pranešime spaudai.

Regioninė politika

Liberalai neabejoja, kad būtina skatinti ir plėtoti tarpsavivaldybinį bendradarbiavimą, kurį reikia aiškiai reglamentuoti atitinkamuose teisės aktuose.

„Tam, kad būtų užtikrintas svaraus ir reikšmingo regioninio lygmens vieneto egzistavimas, reikalingas esamos regionų plėtros tarybos institucinis stiprinimas. Taip pat, perduoti savivaldybėms žemėtvarkos klausimų sprendimą, pertvarkant Nacionalinę žemės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos, reorganizuoti Užimtumo tarnybas, jų funkcijas perduoti rajonų savivaldybėms, gerinti infrastruktūrą, kuri mažintų atotrūkį tarp kaimo ir miesto. Būtina, kad centrinė valdžia numatytų aiškias finansavimo taisykles projektų, kurie skatina darbo vietų kūrimą regionuose, finansavimui“, – įsitikinęs S. Gentvilas, rašoma pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi