Lietuvoje

2019.12.07 13:22

Konservatoriai priėmė dokumentą dėl garbingo elgesio, nepritars biudžetui

atnaujinta 14.04
Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.12.07 13:22

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos taryba šeštadienio posėdyje priėmė dokumentą dėl garbingo elgesio politinėje veikloje, kurį pasirašys politikai, su TS-LKD sąrašu einantys į Seimo rinkimus.  

„Kviečiame pasirašyti visus į rinkimus eisiančius žmones, kad, kilus dvejonei, kai žmogus, einantis pareigas, negebės atsakyti į klausimus žiniasklaidai, jis turės trauktis”, – Tarybos posėdyje šeštadienį sakė TS-LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

„Pasirinkdami politiko kelią pažadėjome laikytis Konstitucijos, įstatymų, etikos, moralės ir kitų taisyklių. O atsitinka, kai pamirštame savo įsipareigojimus, tai šiuo (dokumentu. – ELTA) norėčiau, kad visi prisimintume“, – teigė TS-LKD lyderis.

Dokumente teigiama, kad, „išrinkimo į Seimą atveju įsipareigojama besąlygiškai vykdyti Seimo nario priesaiką, politinėje veikloje vadovautis Konstitucija ir įstatymais, laikytis Valstybės politikų elgesio kodekso reikalavimų, TS-LKD nariams – vykdyti įstatų ir partijos Etikos kodekso nuostatas, gerbti oponuojančią nuomonę, vengti patyčių, visada siekti teisingumo, ginti viešąjį interesą, asmeniniu pavyzdžiu stiprinti politinę Lietuvos kultūrą“.

Dokumente kalbama apie įsipareigojimą „nesinaudoti Seimo nario statusu ir pareigomis asmeninės naudos siekimui, neleisti, kad asmenine gerove, būsto, privažiavimo kelių kokybės pagerinimu ir pan. pasirūpintų man pavaldūs asmenys“.

Tuo metu, paaiškėjus pagrįstoms abejonėms dėl veiklos skaidrumo ir teisėtumo, kalbama apie būtinybę „partijai ir visuomenei pateikti situacijos paaiškinimą, nevengti žiniasklaidos, bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis, nekurti dirbtinių kliūčių dangstantis teisine neliečiamybe teisėsaugos institucijoms atlikti savo darbą“.

Biudžetui nepritars

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos taryba šeštadienį priėmė rezoliuciją, kurioje kalbama apie balsavimą prieš „neatsakingą, priešinantį ir pažadų netesintį kitų metų biudžetą“.

Rezoliucijos tekste siūloma 2020 metų TS-LKD Seimo rinkimų programoje ypatingą dėmesį skirti ekonominio augimo plano parengimui, kurio pagrindiniai tikslai – užtikrinti, kad šalis išvengtų vidutinių pajamų spąstų valstybės likimo.

„Tokiu būdu didėtų ne tik bendrasis vidaus produktas (BVP), bet taip pat susidarytų palankesnės aplinkybės ženklesniam jo perskirstymui per biudžetą. Tai leistų didinti viešų paslaugų kokybę ir prieinamumą tarpusavyje nepriešinant visuomenės grupių, kai iš vienų paimama kitų sąskaita“, – teigiama rezoliucijos tekste.

Joje taip pat rašoma, kad, „Vyriausybei nesiėmus reikiamų sprendimų“, prezidentas Gitanas Nausėda turėtų vetuoti kitų metų biudžetą ir imtis lyderystės telkiant skirtingas politines jėgas, profesines sąjungas, kitas viešojo sektoriaus darbuotojų organizacijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt