Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.06 22:49

Klaipėdos ligoninės gydytojų skundai išklausyti, žadama padėti psichologinį smurtą patirintiems medikams

Sveikatos apsaugos ministerija kvietė medikus, darbe patiriančius psichologinį smurtą, pranešti apie tai. Daugiausia skundų gauta iš Klaipėdos, Vilniaus ir Šiaulių rajonų gydymo įstaigų. Ministerijos atstovai situaciją penktadienį aiškinosi uostamiestyje, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Šešto kurso medicinos studentė Eglė Varkojūtė savaitgaliais iš Vilniaus atvažiuoja į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Būsima neurochirurgė čia semiasi patirties: sako, chirurgija reikalauja daug praktikos.

Tačiau ne visi šioje ligoninėje patenkinti atmosfera. Aiškintis situacijos atvyko Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai ministrui paviešinus anoniminį skundą apie ligoninėje patiriamą psichologinį smurtą. Esą po to pranešimai tiesiog pasipylė – tiesa, kiek jų ir kuo konkrečiai skundžiamasi, viceministrė Lina Jaruševičienė nedetalizuoja.

„Tas pranešimų kiekis tiek anoniminių, tiek paskutiniu metu augantis neanoniminių iš tikrųjų rodo, kad galbūt nuo kažko visada reikia pradėti“, – teigia ji.

Pokalbis už uždarų durų užtruko dvi valandas, ministerijos atstovai patarė, kaip gerinti psichologinį klimatą. Pasak vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio, ligoninėje dirba 1700 darbuotojų, esą, nekeista, kad ne visi patenkinti.

„Niekada nebus visi absoliučiai viskuo patenkinti, bet mes tas problemas sprendžiame ir stengiamės spręsti. Beveik nėra darbuotojų kaitos, mes neturime emigracijos iš medikų, palaukite, tai kas dirba? Ateina masė jaunų žmonių, tai kas ateina į tokią ligoninę, kur siaubingas, kaip ministras išsireiškė, psichologinis klimatas“, – sako gydytojas.

Ligoninės profesinių sąjungų atstovybės vadovas Vytautas Grykšas sako, kad skundus rašo tie, kurie neteisingai supranta reikalavimus.

„Tie skundai pareina iš žmonių, kurie neteisingai supranta reikalavimus, yra didelė ligoninė, labai atsakingus darbus dirba, čia yra ligoninė, kuri, taip sakant, gamina kadrus, iš mūsų ligoninės išvažiuoja šį kitas ligonines“, – tikina V. Grykšas.

Du trečdaliai personalo priklauso trims čia veikiančioms profsąjungoms, tačiau esą iki jų jokie skundai neatėjo.

Panorama. Teisingumo ministerija dėl nelietuviškų vardų rašybos dokumentuose kreipsis į Konstitucinį Teismą

Šioje ligoninėje, kaip daugelyje kitų šalyje, medikai dirba keliose gydymo įstaigose, norėdami uždirbti daugiau, tad kartais į darbą tenka atskubėti iš kito darbo, jau pavargus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi