Lietuvoje

2019.12.06 21:40

Žemės ūkio ministerijos perkėlimo planai atidedami – spręs besidubliuojančių darbų Vilniuje ir Kaune problemą

Salomėja Pranaitienė, Gabrielė Kloniūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.06 21:40

Žemės ūkio ministerija, bent kol baigsis ministro kadencija, nesikels iš Vilniaus, o Kaune dirbtų jau esantis padalinys. Taip susipažinęs su darbo grupės išvadomis dėl numatomų pokyčių ministerijoje, teigia ministras Andrius Palionis. Tačiau vadinto „veidrodine“ ministerija padalinio darbuotojai neturėtų, kaip dabar, dubliuoti dirbančiųjų Vilniuje. Su tokiu siūlymu ministras sako kreipsis į premjerą Saulių Skvernelį. Ministerijos iškėlimas į Kauną yra numatytas Vyriausybės programoje.

Vilniaus centre įsikūrusios Žemės ūkio ministerijos valdininkai kraustymuisi į Kauną, kuris ankstesnio ministro planuotas sausį, nebesiruošia. Dabartinis ministras, susipažinęs su dar vienos darbo grupės išvadomis dėl numatomų pokyčių, sako, kas su Briuseliu vyksta derybos dėl naujos finansinės perspektyvos, kiti svarbūs darbai, todėl ministerija turi būti Vilniuje.

„Galvoju, kas yra Vilniuje, kokia struktūra, ir jos nekeisti, ir palikti naujam ministrui, o Kauną, kur dabar yra „veidrodinė“ ministerija, noriu susitvarkyti. Pasiūlyta yra, kad būtų skyriai, kad jie nedubliuotų su Vilniumi, o turėtų savo užduotis ir dirbtų savo darbą. Bet kokios pertvarkos turi būti suderintos Vyriausybėje, tai lygiai taip pat su šita visu struktūrinių pakeitimų pasiūlymu eisiu pas premjerą“, – sako ministras.

Šį pavasarį įsteigta „veidrodinė“ ministerija su dviem dešimtimis darbuotojų ir tais pačiais skyriais, kaip ir Vilniuje, pasak ministro, ne visus darbus pajėgia pabaigti. Pavyzdžiui, parengia raštą Kaune, o jį tenka vizuoti ir iš naujo aiškintis Vilniuje. Tad Kaune turėtų būti skyriai atskiroms veiklos sritims. Dėl numatomos pertvarkos teks tartis su darbuotojų profsąjunga.

„Tai papildomos išlaidos ministerijai – Kauno padalinys pusmečiui kainuoja 60 tūkst. eurų vien tik patalpų nuoma, nekalbu apie keliones iš Vilniaus į Kauną, ten traktuojama kaip komandiruotė. Mūsų nuomone, Kauno padalinio plėsti nereikėtų. Ministerijos išlaikymas Kaune būtų kainavęs mažiausiai 6 kartus daugiau nei Vilniuje“, – teigia Žemės ūkio ministerijos darbuotojų profsąjungos pirmininkas Zigmas Medingis.

Panorama. Teisingumo ministerija dėl nelietuviškų vardų rašybos dokumentuose kreipsis į Konstitucinį Teismą

Darbuotojų profsąjunga sako, jei jie bus kraustomi, jie streikuos ir mitinguos prie Vyriausybės. Žemės ūkio ministerijos iškėlimas į Kauną yra numatytas Vyriausybės programoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt