Lietuvoje

2019.12.06 09:53

Lituanistinio švietimo mokytojo premija bus įteikta Seinų mokytojai Gasperavičiūtei

Milena Andrukaitytė, BNS2019.12.06 09:53

Lituanistinio švietimo mokytojo premija bus įteikta Seinų „Žiburio“ mokyklos mokytojai, vienai iš šios mokyklos kūrėjų Irenai Gasperavičiūtei.

Premiją skirianti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pažymi, kad Vilniaus universiteto absolventė I. Gasperavičiūtė visą savo profesinę veiklą skyrė Lenkijos lietuvių mokykloms ir lietuvių bendruomenei.

Baigusi filologijos studijas, I. Gasperavičiūtė Punske mokė lietuvių kalbos ir literatūros, vėliau perėjo dirbti į Seinus. Ji yra parengusi ir išleidusi tris lietuvių kalbos mokymo vadovėlius Lenkijos lietuviškų mokyklų mokiniams, kartu su bendraautoriais parengusi kitų knygų.

„2019 metų premijos laureatė intensyviai bendradarbiauja su Lietuvos mokyklomis, muziejais, rengia edukacines mokinių išvykas į istorines Lietuvos vietas, yra mokytojų kvalifikacinių seminarų lektorė, Lenkijos centrinės egzaminų komisijos lietuvių kalbos egzaminatorė. Nuo 1996 metų – Lenkijos lietuvių žurnalo „Aušra“ redaktorė“, – rašoma ministerijos pranešime.

1993 metais I. Gasperavičiūtė buvo viena iš Lenkijos lietuvių jaunimo sąjungos steigėjų, pirmosios valdybos narė, 13 metų vadovavo Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybai, dabar yra šios organizacijos vicepirmininkė.

Kaip pažymi ministerija, nuo 1999 metų, Lenkijoje vykstant švietimo reformai, ji dėjo daug pastangų, kad išliktų lietuviškos mokyklos, o Seinuose būtų įsteigta lietuviška „Žiburio“ mokykla.

I. Gasperavičiūtė apdovanota Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi, garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ ir kitais apdovanojimais.

Lituanistinio švietimo mokytojo premija I. Gasperavičiūtei bus įteikta Lietuvoje teikiant Lietuvos metų mokytojų premijas.

Ši premija skiriama trečią kartą, ji įsteigta Vyriausybės nutarimu 2016 metais. Premija konkurso būdu skiriama asmenims už lituanistinio švietimo nuopelnus, mokinių, studentų pasiekimus ir kt.

Pirmuoju laureatu 2017 metais buvo išrinktas Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas ir lietuvių kalbos dėstytojas Vidas Kavaliauskas. Pernai premija įteikta Londono darželio/mokyklos „Obelėlė“ direktorei, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo reikalų komisijos pirmininkei Alvijai Černiauskaitei.

Šiais metais ministerija sulaukė 14-os pretendentų į premiją iš Airijos, Baltarusijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Latvijos, Lenkijos, Švedijos lituanistinių mokyklų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt