Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.28 14:05

Savivaldybėms perduodami mokykliniai autobusiukai

BNS, LRT.lt 2015.08.28 14:05

Penktadienį savivaldybėms oficialiai padovanoti 48 geltonieji mokykliniai autobusiukai.

Penktadienį savivaldybėms oficialiai padovanoti 48 geltonieji mokykliniai autobusiukai.

Vidurdienį S. Daukanto aikštėje Vilniuje vykusioje autobusiukų perdavimo ceremonijoje dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

„Geltonieji autobusiukai padeda pasirūpinti, kad visi vaikai saugiai pasiektų mokyklą. Šiais metais nauji autobusiukai riedės per visą Lietuvą, nuo Mažeikių iki Šalčininkų. Gyvenimas atokiuose Lietuvos kampeliuose neturi pavirsti socialine ar kultūrine atskirtimi, todėl svarbu, kad mokykliniais autobusiukais mokiniai būtų vežami ir į būrelius, kultūros ir sporto renginius, ekskursijas", – sakė prezidentė.

Į Daukanto aikštėje surengtą šventę atvyko moksleiviai ir mokytojai iš visos Lietuvos. Iš viso šalies mokykloms buvo padovanoti 48 geltonieji autobusiukai.

Prezidentė pasveikino Mažeikių savivaldybės atstovus, kuriems šiais metais atiteko simbolinis 700-asis autobusiukas. Taip pat įteikė autobusiukų dokumentus kitų savivaldybių atstovams, rašoma pranešime spaudai.

Šiemet 19 vietų geltonieji autobusiukai iškeliaus į 39 šalies savivaldybes. Vienas autobusiukas skirtas Punsko Dariaus ir Girėno lietuviškai pagrindinei mokyklai. Negalią turintiems žmonėms pritaikyti autobusiukai pasieks ir Vėliučionių vaikų socializacijos centrą bei Vilniaus „Vilties" specialiąją mokyklą–daugiafunkcį centrą.

Nuo naujų mokslo metų Lietuvoje iš viso važinės 739 geltonieji mokykliniai autobusiukai, kuriais kasdien mokyklas pasieks per 20 tūkstančių šalies moksleivių.

Artėjančios Rugsėjo 1-osios proga prezidentė palinkėjo moksleiviams ir mokytojams saugios ir įdomios kelionės, ne tik įveikiant geografinius atstumus, bet ir atveriant naujus kelius į žinių pasaulį.

Iš viso šiemet autobusams įsigyti Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 1,7 mln. eurų. Vienas autobusas šiemet kainavo daugiau nei 35 tūkst. eurų.

Nuo naujų mokslo metų Lietuvoje iš viso važinės 739 geltonieji mokykliniai autobusiukai, kuriais kasdien mokyklas pasieks per 20 tūkst. šalies moksleivių.

Geltonieji autobusiukai savivaldybėms dovanojami jau 15-uosius metus, jie naudojami moksleiviams pavežti į mokyklas, taip pat į popamokinius užsiėmimus, ekskursijas, varžybas ir kitus renginius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi