Lietuvoje

2019.12.06 08:40

Landsbergis pasitiki Pranckiečiu teikiant kandidatus į KT teisėjus ir sako – „socialdarbiečiai“ atrodytų prastai

Dainora Karklytė, ELTA2019.12.06 08:40

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad, „socialdarbiečių“ pasiūlytam kandidatui Juozui Bernatoniui tapus Konstitucinio Teismo (KT) teisėju, visuomenėje kristų pasitikėjimas šia institucija.

Vis dėlto jis pabrėžia, kad, nors Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nėra kerštingas žmogus, kad neteiktų J. Bernatonio vien dėl jo priklausomybės Socialdemokratų darbo partijai (LSDDP), tačiau, jo nuomone, to jis neturėtų daryti, nes supranta KT formavimo proceso atsakomybę.

„Seimo pirmininkas nėra kerštingas žmogus, jam ta „valstiečių“ keršto dvasia nėra persidavusi, jis neieškos atsikeršijimo progų. Tikiu jo padorumu ir atsakomybe, formuojant KT“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė G. Landsbergis, pabrėžęs, kad KT, kaip institucija, turi didžiausią visuomenės pasitikėjimo reitingą.

Jo teigimu, LSDDP, kaip partija, turi labai žemą visuomenės palaikymą, o jų kandidatas J. Bernatonis, pasak TS-LKD lyderio, nužemintų ir visuomenės pasitikėjimo Konstituciniu Teismu reitingą.

„Kaip „socialdarbiečiai“, kurie, perfrazuojant profesorę Ramonaitę, ir 1 proc. gali neįveikti, toje institucijoje atrodytų? Aš manau, kad labai prastai. Pasitikėjimas smuktų, ir tai būtų didžiulė dar viena padaryta Seimo žala“, – pridūrė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį patvirtino, jog J. Bernatonio kandidatūros į KT teisėjus teikimą iš Socialdemokratų darbo partijos yra gavęs. Vis dėlto parlamento vadovas pažymėjo, kad teikti šios kandidatūros neskubės ir lauks kitų frakcijų kandidatų pasiūlymų.

Populiariausi

Karantinas
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.02.26 09:34
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: toliau liepsnoja židiniai pramonės įmonėse ir darželiuose, su protrūkiais šeimose susiję 77 atvejai

per parą patvirtinti 624 atvejai; atnaujinta 09.41
6
 Gabrielius Landsbergis
8

Lietuvoje

2021.02.26 10:16

Konservatorių „demokratijos šventės“ šįkart nebus, politologas sako: laimėti prieš Landsbergį – mažai šansų

M. Jurkynas: konkurencijos stoka nenaudinga partijai; atnaujinta 10.55
8