Lietuvoje

2019.12.05 21:51

Parama skurstantiems besirūpinantys teigia, kad daugėja jos prašančių, tendencijos – gąsdinančios

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.05 21:51

Skurstantieji gauna paskutinę šiais metais paramą. Prieš šventes krepšeliai – gausesni. Juose daugiau nei įprastai maisto produktų, pridėta higienos priemonių. Pasak paramos dalytojų, tendencijos nedžiugina – kai kuriuose miestuose vargstančiųjų tik daugėja, savanoriai vos spėja dalyti paketus.

Pensininkė Audrona Kličnarienė kas du mėnesius atsiimti paramos maistu ateina jau apie dešimt metų. Viena gyvenanti moteris sako iš pensijos tokių produktų nusipirkti neišgalėtų.

„Viskas yra valgoma ir viską valgome. Skalbimo priemonės labai reikalingos, turime skalbimo mašiną, dažnai skalbiamės, vis vien susitaupo, o gaunu tik 240 eurų. Sumoku už butą, sumoku šeimininkei ir kas lieka. Čia labai parama gera“, – teigia pensininkė.

Rėkyvos seniūnijoje ketvirtadienį paramą kartu su Audrona atsiėmė dar apie šimtą žmonių. Iš viso Šiauliuose iki gruodžio pabaigos ketinama išdalyti apie 4000 paketų. Tokie daviniai priklauso gaunantiems mažesnes negu 183 eurų pajamas.

Pasak paramos dalytojų, skurstantiesiems šios Kalėdos bus sotesnės. Paskutinį sykį šiemet dalijami maisto paketai gerokai pilnesni, nei įprastai. Juose 10 įvairių maisto produktų, taip pat higienos priemonės.

Panorama. Auksinis plaukimas – Europos čempionate Danas Rapšys pelnė dar vieną medalį

„Turime tris produktus naujus, kurių žmonės dar negavo. Tai – pienas, razinų ir riešutų mišinys, kekso miltų mišinys. Labiausiai tai jie laukia cukraus, aliejaus. Aliejus šitame dalijime bus. Tai pat bus saldintas pienas, kuris, tikimės, galės truputį prisidėti prie saldesnio švenčių stalo“, – pasakoja „Maisto banko“ Šiaulių padalinio vadovė Sandra Šimaitytė.

Pasak paramos dalytojų, skurstančiųjų nemažėja. Jau kelerius metus prieš Kalėdas parama maistu pasiekia apie 190 tūkstančių gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.