Lietuvoje

2019.12.05 19:30

Laukia permainingi orai – sinoptikė perspėja saugotis plikledžio ir stipraus vėjo

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.12.05 19:30

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad pati klastingiausia temperatūra siekia apie nulį laipsnių. Jos aiškinimu, tokiu oru susidaro sąlygos plikledžiui, todėl ateinančiomis dienomis ji skatina išlikti budresniems.

„Pati klastingiausia temperatūra siekia maždaug nulį laipsnių. Šiek tiek žemiau nulio – plikledis. Trečiadienį po žemesnės temperatūros ėmė plūsti šiluma, pradėjo lyti ir susidarė lijundra. Faktas, kad slidu“, – kalba I. Marcinonienė.

Kaip teigia sinoptikė, šiomis dienomis orus lems šiltoji ciklono pusė, o kitos savaitės pradžioje vėl sulauksime vėsos.

„Šiąnakt neigiamos temperatūros nebus, tačiau paryčiais vietomis gali susiformuoti plikledis, todėl reikėtų pasisaugoti. Orai ypač svyruos: tai šilčiau, tai šalčiau, todėl patartina domėtis prognozėmis ir pasiruošti“, – perspėja I. Marcinonienė.

Penktadienis pasižymės krituliais, todėl sinoptikė ragina dėvėti vėjui ir lietui atsparią aprangą.

„Krituliai iškris daugiausia lietaus pavidalu. Temperatūra išliks tarp 3–7, pajūryje 3–8 laipsnių šilumos. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad bus vėjuota. Rytoj pajūryje vėjo gūsiai gali siekti ir 20 m/s, todėl vertėtų pasisaugoti“, – atkreipia dėmesį sinoptikė.

Savaitgalį atkeliaus ciklonas, tačiau šeštadienis bus daugiau apniukęs, sako sinoptikė.

„Naktį bus apie nulį, šiek tiek teigiama temperatūra prie jūros, mažai neigiama rytiniuose rajonuose. Dieną bus 2–7 laipsniai šilumos“, – sako ji.

Anot sinoptikės, kitos savaitės orai taip pat bus labai nepastovūs.

„Pirmadienį lietų pakeis šlapdriba, dieną – vėl vos virš nulio laipsnių. Antradienio naktį šiek tiek pragiedrės ir bus 0–5 laipsniai šalčio. Grės plikledis, o po to vėl atkeliaus šiek tiek šiltesni orai“, – teigia I. Marcinonienė.

Pašnekovės teigimu, gruodis prognozuojamas šiltesnis nei norma.

„Tai jau nebestebina, nes ir lapkritis buvo gerokai šiltesnis – įsirašėme į trečią vietą nuo 1961-ųjų. Tai buvo rekordinis ruduo“, – pažymi sinoptikė.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

papildyta SAM komentaru, atnaujinta 13.16
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9