Lietuvoje

2019.12.05 11:52

Pranckietis neteiks Bernatonio kandidatūros į KT teisėjus

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.12.05 11:52

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis tikina neteiksiantis Seimui „socialdarbiečio“ Juozo Bernatonio kandidatūrą į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus.

Ketvirtadienį parlamento vadovas V. Pranckietis patvirtino sulaukęs „socialdarbiečių“ frakcijos siūlymo teikti jų frakcijos narį J. Bernatonį kandidatu į KT teisėjus, tačiau tikino šios kandidatūros neteiksiantis.

„Ne. Lauksiu dar ir kitų pasiūlymų, o kai sulauksiu, svarstysiu, kuris yra geriausias“, – žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Jis teigė savo kandidatūros į KT teisėjus neturi. Seimo pirmininkas tikino, kad dėl kandidato į KT konsultuosis su teisininkų bendruomene, kad kandidatūrai būtų pritarta.

Pasak V. Pranckiečio, J. Bernatonis atitinka formaliuosius kandidato į KT teisėjus reikalavimus, tačiau, kaip užsiminė parlamento vadovas, klausimas dėl politiko reputacijos lieka atviras.

„Formaliuosius reikalavimus jis atitinka, o kaip jis atitinka neformaliuosius reikalavimus, reputacija, tai čia kiti dalykai. Pirmiausia, aš sulauksiu daugiau pasiūlymų. Visų seniūnų prašiau, kad teiktų, pasiūlytų kandidatus“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas, prezidentas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas kandidatus į KT teisėjus turi pateikti iki gruodžio 19 dienos.

Kovą baigiasi Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo bei teisėjų Gedimino Mesonio ir Vyto Miliaus kadencija.