Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.05 08:44

Neverovičius apie mokesčius ūkininkams: neteisinga, kai kitų piliečių sąskaita išskiriamos tam tikros grupės

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas aplinkos ir infrastruktūros klausimais Jaroslavas Neverovičius, vertindamas mažesnius dyzelino akcizus ūkininkams, LRT RADIJUI sako, kad nėra teisinga, kai kitų žmonių sąskaita išskiriamos tam tikros visuomenės grupės. Anot jo, išmokų ūkininkams klausimas bus aptartas Europos Vadovų Taryboje.

Seimas galutinai apsisprendė dėl kitų metų akcizų didinimo ir pagailėjo ūkininkų. Akcizas žaliam dyzelinui vietoje prezidento siūlytų 90 eurų jiems didės vos keturiais eurais.

Paklaustas, kaip tokį sprendimą vertina prezidentūra, J. Neverovičius sako, kad prezidento prioritetas buvo pensijų didinimas ir socialinio teisingumo atstatymas. Anot LRT RADIJO pašnekovo, svarbiausia, jog biudžete šie žingsniai numatyti, tačiau prezidentūra ragintų juos priimti skubiau.

„Gaila, kad svarstoma, nuo kada turėtų padidėti. Mes manome, kad tai turėtų įvykti kuo greičiau, nuo sausio. Lengvatų naikinimas yra principinis požiūris dėl šaltinių, kur reikėtų ieškoti pinigų, nes nėra teisinga, kai kitų piliečių sąskaita išskiriamos tam tikros grupės.

Tai tikrai nėra pasisakymas prieš žemdirbius. Atvirkščiai – prezidentas yra ryžtingai nusiteikęs atstovauti jų interesams. Europos Vadovų Taryboje kalbėsime apie tai, kad išmokos Europos Sąjungoje (ES) turėtų būti suvienodintos ir neteisybė ūkininkų atžvilgiu panaikinta, kai jie gauna mažiausias išmokas ES“, – pažymi J. Neverovičius.

Prezidento patarėjo akcentavimu, matoma problema, kai didžiausias dėmesys skiriamas didiesiems ūkininkams, o mažieji ir vidutiniai nustumiami į antrąjį planą. Tačiau jis pastebi, kad, kalbant apie mokesčių sulyginimą Seime, labiausiai ginasi turintieji didžiausius ekonominius interesus.

„Šioje vietoje matomas dėmesio deficitas mažiesiems ir vidutinio dydžio ūkiams, kuriems sekasi sunkiau. Reikėtų, kad atsirastų kokia nors logika, o ne vien atstovavimas tam tikriems interesams. To turėtų būti mažiau ir turėtume koncentruotis į diskusiją, kaip padėti mažiems ir vidutiniams ūkiams", – pabrėžia jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi