Lietuvoje

2019.12.04 20:49

Nausėdienė Londone domėjosi iššūkiais, su kuriais tenka susidurti puoselėjant lietuvybę

LRT.lt2019.12.04 20:49

Per vizitą Jungtinėje Karalystėje pirmoji ponia Diana Nausėdienė svečiavosi Londono lituanistinėje mokykloje „Obelėlė“, kurioje dirba pedagogai, mokantys vaikus pagal Lietuvos švietimo programą lietuvių kalbos, istorijos, geografijos, etnokultūros, muzikos ir dailės, praneša prezidentūra.

„Obelėlę“ lanko ir darželinukai, čia dirbama taip pat pagal lietuvišką ikimokyklinio ugdymo programą ir dienos režimą.

Per susitikimą „Obelėlės" auklėtinis Adrijus Kvederavičius atliko savos kūrybos kūrinį „Nesibaigianti audra“. 7 klasės moksleivis neseniai tarptautiniame talentų konkurse instrumentalistų kategorijoje laimėjo 2-ąją vietą.

Kitas moksleivis, Matas Petrauskas, pirmajai poniai įteikė savo pieštą prezidentūros paveikslą. Dėkodama už dovaną D. Nausėdienė sakė, kad tai, jog ir užsienyje gyvenantiems lietuviams vaikams yra svarbūs Lietuvos vaizdai ir lietuviški simboliai, yra ženklas, kad ryšys su gimtine – neatsiejama kiekvieno iš mūsų tapatybės dalis, nesvarbu, kuriame žemės kampelyje esame.

Pirmoji ponia bendravo su vaikais, domėjosi aktualijomis ir iššūkiais, su kuriais tenka susidurti puoselėjant lietuvybę, ir palinkėjo, kad Lietuva būtų tie namai, į kuriuos visada norėtųsi sugrįžti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt