Lietuvoje

2019.12.04 17:23

Nausėda apie pietus su Trumpu: matomės antrą kartą ir sveikinamės tarsi artimų šalių kaimynių vadovai

atnaujinta 19.11
BNS, LRT.lt2019.12.04 17:23

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, dalyvaujantis netoli Londono surengtame NATO viršūnių susitikime, trečiadienį pavaišino pietumis uoliausiai prie Aljanso finansavimo prisidedančių šalių lyderius, įskaitant Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą.

Lietuvos prezidento G. Nausėdos paskyroje rašoma: „Susitikau su JAV Prezidentu Donaldu Trumpu. Matomės antrą kartą ir sveikinamės tarsi artimų šalių kaimynių vadovai. Prezidentui padėkojau už paskatinimą skirti deramą finansavimą valstybių gynybai. Siekiame, kad daugiau šalių narių skirtų 2 proc. BVP gyvybiškai svarbiam – savo žmonių saugumo – tikslui.“

Pietumis daugiausiai NATO išlaikymui lėšų skiriančios valstybės vadovas pagerbė sąjungininkus 29 nares turinčiame Aljanse, skiriančius gynybai mažiausiai 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto.

„Pietus – mano sąskaita“, – pareiškė D. Trumpas, atsisėdęs su vadinamojo „2 proc. klubo“ nariais – JAV, Jungtinės Karalystės, Estijos, Lietuvos, Latvijos, Bulgarijos Lenkijos ir Rumunijos atstovais.

Nuo pat atėjimo į valdžią 2017 metais D. Trumpas spaudė visas Aljanso nares didinti išlaidas gynybai.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas gyrė D. Trumpą, kad jis pabrėžia šį klausimą, ir sakė, kad sąjungininkės Europoje bei Kanada iki 2020 metų pabaigos padidins savo gynybos biudžetus iš viso 130 mlrd. dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.