Lietuvoje

2019.12.07 12:41

Signataras Endriukaitis: politika Lietuvoje yra tapusi verslu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.07 12:41

LRT tęsia pasakojimą apie 1990-ųjų Kovo 11-osios Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarus. Šį kartą – signataras Algirdas Endriukaitis. Anot jo, laisvė neturi poilsio dienų ir atostogų.

„Buvo jaučiamas gilus džiaugsmas. Baimės nebuvo, bet rūpinomės dėl to, kas ateis, kas užpuls, kas prievartaus – tokių minčių niekuomet neatmetėme. Visą laiką svajojome apie Lietuvos valstybę ir jos ateitį. Visi žinojo, kad reikia daryti, priimti aktus, parodyti save pasauliui, kad gautume moralinę politinę paramą.

Džiaugiuosi, kad Lietuva yra žinoma pasaulyje

Susitikimas su signataru A. Endriukaičiu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Algirdas Endriukaitis: džiaugiuosi, kad Lietuva jau žinoma pasaulyje, tačiau nutolome nuo Sąjūdžio idėjų

Aš niekuo atskirai nepasižymėjau, nebuvau pirmose eilėse, buvau eilinis Seimo narys, žmogelis iš provincijos, kuris prireikus pritardavo ir balsuodavo. Tačiau pavyko sukurti aforizmą, kad laisvė neturi poilsio dienų ir atostogų“, – sako A. Endriukaitis.

Signataras džiaugiasi, kad Lietuva jau žinoma pasaulyje, tačiau yra įsitikinęs, jog vidaus politika nutolo nuo Sąjūdžio idėjų.

„Lietuva šiandien yra neapibrėžtoje sankryžoje, nekalbant apie atskirus politikus, jų istorijas ir primityvų, materialų bei savanaudišką nusiteikimą. Galiu drąsiai teigti, kad politika Lietuvoje yra tapusi verslu. Viskas sukasi apie portfelių dalybas, o ne valstybinių klausimų sprendimą. Jei ši pozicija nepasikeis, mes neteksime savo suverenios valstybės“, – perspėja A. Endriukaitis.

Signataras ragina Lietuvą gerbti: „Skaitykime savo istoriją, didžiuokimės ir nešokinėkime nuo vieno tikėjimo prie kito.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt