Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.04 16:26

Šiauliuose valdžiai siūlant įkurti trumpalaikės nakvynės namus, renkami nepatenkintų gyventojų parašai

Šiauliuose jau daugiau kaip metus nerandama vietos, kur įkurti trumpalaikės nakvynės namus, kuriuose galėtų vienai nakčiai apsistoti apie pusšimtį benamių. Nors miesto valdžia rado net kelias patalpas, jose apgyvendinti benamių nepavyksta dėl žmonių pasipriešinimo – šiauliečiai tokios kaimynystės kratosi.

Prie miesto centre Kauno gatvėje esančių tuščių pastatų pastarosiomis dienomis nuolat būriuojasi šiauliečiai. Miesto valdžiai pasiūlius čia įkurti trumpalaikės nakvynės namus benamiams, renkami nepatenkintų gyventojų parašai.

„Bijome tokios draugijos, asocialių gyventojų, ir dėl vaikų saugumo, dėl turto“, – aiškina gyventojas.

Žinios. Šiauliuose jau daugiau kaip metus nerandama vietos, kur įkurti trumpalaikės nakvynės namus

„Dauguma kontingento, kuris čia gyvens, neturi pragyvenimo šaltinio. Neturi kitų galimybių turėti pinigų, tik ką nors nugvelbę, ką nors susikombinavę, o iš jų turbūt didžioji dalis turi tam tikrų priklausomybių“, – dėsto kitas gyventojas.

„Mūsų ramus rajonas labai, tvarkingi žmonės, norime toliau taip ir gyventi“, – sako gyventoja.

Nakvynės namai atsidurtų keliasdešimties gyvenamųjų namų ir daugiabučių, dviejų mokyklų, geležinkelio ir autobusų stočių, prekybos centrų, kelių įmonių kaimynystėje.

„Yra netgi įmonė koncertinė, kaip įmonė, kuri palieka čia savo automobilius iki 3 val. nakties, tai nežinau, kaip čia bus saugu. Pas mus pastate yra nemažai įrangos, ypač koncertinės įstaigos“, – teigia „Pramuštgalio“ vadovas Darius Balčiūnas.

Trumpalaikės nakvynės namams jau buvo rasta vieta miesto pakraštyje – Šarūno gatvėje, nebenaudojamose keleivių vežimo bendrovės patalpose šalia policijos komisariato. Tačiau miesto valdžia persigalvojo. Sako, kad nupirkti pastatą, jį įrengti ir sutvarkyti infrastruktūrą brangiai kainuos, o Kauno gatvėje esą užtektų tik suremontuoti iš „Lietuvos geležinkelių“ perimtas patalpas.

„Jeigu būtų keičiamas sprendimas dėl Šarūno g. į Kauno g., savivaldybė mato maždaug apie 700 tūkst. eurų galimybę sutaupymą ir tų pačių pinigų nukreipimą į kažkokius kitus miesto projektus“, – LRT TELEVIZIJAI dėsto Šiaulių miesto vicemeras Domas Griškevičius.

Šiauliuose naujų patalpų nakvynės namams ieškoma jau apie metus, nes dabartines, esančias Pakruojo gatvėje, savivaldybė iki 2021-ųjų pavasario įsipareigojo perleisti kariuomenei. Laikinojo apgyvendinimo tarnybą iš ten su maždaug 120 gyventojų jau sutarta iškelti atokiau nuo centro. O kur galės vienai nakčiai prisiglausti apie pusšimtį benamių, Šiaulių politikai spręs kitą savaitę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi