Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.04 09:53

Tomaševskis teigia, kad jau seniai reikėjo atsisakyti Seimo viešbučio paslaugų

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, reaguodamas į Seime įregistruotus siūlymus atsisakyti Seimo viešbučio paslaugų, teigia esąs įsitikinęs, kad tai seniai reikėjo padaryti.

LLRA-KŠS lyderis įsitikinęs, kad dabartinė Seimo viešbučio nuomos tvarka leidžia daryti parlamentarams spaudimą ir sudaromas nepagrįstas įspūdis, kad visi asmenys, kurie nuomojasi butą Seimo viešbutyje, yra nesąžiningi.

„Kad žmonės nebūtų mulkinami, aš manau, reikėtų atsisakyti, kadangi Seimo nariai gyvens savo būstuose ir mažiau bus būdų ir galimybių spausti Seimo narius. Kadangi Seimo nariai yra ir sąžiningi, ir nesąžiningi, o dabar daromas toks ažiotažas visuomenei, kad visi Seimo nariai blogi, kad žmonės nebepasitikėtų Seimu“, – „Žinių radijo“ laidoje kalbėjo V. Tomaševskis.

Anot V. Tomaševskio, esminė problema, kad Seimo valdyba iki šiol nėra nustačiusi aiškios tvarkos dėl Seimo viešbučio nuomos.

„Valdyba turėtų nustatyti aiškią tvarką, kad po to nebūtų dviprasmybės. Dabar šitoje tvarkoje numatyta, kad galima turėti būstą Vilniuje ir gauti viešbutį – tai nėra uždrausta. Reikėjo normalią tvarką nustatyti, tada visiems būtų aišku“, – kalbėjo parlamentaras.

Armonaitė siūlys privatizuoti Seimo viešbutį

Taupant valstybės lėšas, Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė ketina pasiūlyti privatizuoti Seimo viešbutį.

A. Armonaitė ketina registruoti Seimo statuto pataisą, naikinančią Seimo narių aprūpinimą gyvenamosiomis patalpomis.

Pasak parlamentarės, Seimo kanceliarijos pateiktais duomenimis, kasmet Seimo viešbučio išlaikymas valstybei kainuoja 123 tūkst. eurų (komunalinės paslaugos, teritorijos priežiūra, remontas, baldai, inventoriaus įsigijimas, administratoriaus darbo užmokestis ir t. t.). A. Armonaitės duomenimis, šio pastato likutinė vertė, Seimo buhalterinės apskaitos duomenimis, yra 6 373 396,46 eurai.

Siūlymą privatizuoti Seimo viešbutį A. Armonaitė argumentuoja tuo, kad žiniasklaida pastaruoju metu atskleidė ne vieną atvejį, kai Seimo viešbutis yra naudojamas ne pagal jo pirminę paskirtį – suteikti gyvenamąjį plotą Seimo nariams, kurie neturi nekilnojamojo turto Vilniuje.

Žiniasklaida skelbia, jog Seimo viešbutyje kai kurie Seimo nariai negyvena, gyvena jų artimieji. Kiti Seimo nariai turi nekilnojamo turto Vilniuje ir jį nuomoja, tuo pat metu naudodamiesi galimybe nemokamai gyventi Seimo viešbutyje.

Siūlomus Statuto pakeitimus A. Armonaitė ketina pristatyti trečiadienį spaudos konferencijoje.

ELTA primena, kad portalas 15min.lt paskelbė, kad Jaroslavui Narkevičiui, kaip Seimo nariui, skirtame bute Seimo viešbutyje galimai gyvena ne jis, o jo dukra Karolina Narkevič. Pagal Seimo statutą, Seimo narių artimieji gali gyventi šiuose butuose tik tada, kai juose gyvena patys parlamentarai.

LRT RADIJAS pranešė, kad įtariama, jog parlamentaro Zbignevo Jedinskio sūnus gyvena tėvui skirtame bute Seimo viešbutyje

Taip pat viešojoje erdvėje pasirodė informacijos, kad Seimo viešbutyje gyvena ir tie parlamentarai, kurie turi butus Vilniuje. Tarp tokių Seimo narių keli valdantieji. „Valstietis“ Darius Kaminskas. Politikas LRT RADIJUI teigė, kad Seimo viešbutyje gyvena todėl, kad Vilniuje turimą įvairų nekilnojamąjį turtą jo žmona nuomoja. Kita „valstietė“ Laimutė Matkevičienė prisipažino gyvenanti Seimo viešbutyje, nes, kaip aiškino ji, savo butą yra užleidusi sūnui ir jo šeimai. Anot LRT RADIJO, tarp šių politikų patenka ir „socialdarbietė“ Rimantė Šalaševičiūtė. Politikė aiškino, kad galimybe gyventi Seimo viešbutyje naudojasi todėl, kad nevairuoja automobilio.

„Valstietė“ Agnė Širinskienė pastarąją savaitę etikos sargams adresuotame kreipimesi prašė pripažinti, kad ir konservatorė Agnė Bilotaitė piktnaudžiavo savo, kaip Seimo narės, teisėmis, laikė užėmusi nenaudojamą ir valstybės lėšomis išlaikomą butą Seimo viešbutyje, nors jame pati negyveno bei apie tai neinformavo Seimo kanceliarijos.

Kreipimesi prašoma įvertinti, ar konservatorė A. Bilotaitė neturėtų grąžinti į valstybės biudžetą lėšų, kurias valstybė sumokėjo už jai skirto būsto išlaikymą

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi