Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.04 09:29

Raulynaitis tikina nežinantis, apie ką kalbėjo Kurlianskis ir Masiulis: jie išėjo parūkyti, baisi liga

atnaujinta 11.31
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.12.04 09:29

Vilniaus apygardos teismas tęsia „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos nagrinėjimą. Trečiadienį teismas tęsė „MG Baltic“ teisininko Romano Raulynaičio apklausą.

Buvęs koncerno „MG Baltic“ valdybos narys R. Raulynaitis teisme buvo klausinėjamas apie 2015 m. žiemą vykusį susitikimą viename Vilniaus restoranų, kuriame, be liudytojo, dalyvavo „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus, buvęs koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir taip pat byloje kaltinamas buvęs liberalas Gintaras Steponavičius. Lapkričio 13 d. teisme buvo išklausytas šios vakarienės garso įrašas.

R. Raulynaitis teisme trečiadienį teigė, kad į vakarienę buvo kviečiamas ir buvęs Liberalų sąjūdžio atstovas, dabartinis Vilniaus meras Remigijus Šimašius, tačiau neatvyko. Liudytojas neįvardijo, kodėl R. Šimašius neatvyko.

„Dalyvavau vakarienėje. Mano suvalkietiškas akcentas labai jaučiasi“, – apie vakarienę teisme sakė R. Raulynaitis.

„MG Baltic“ teisininkas tvirtino tiksliai nepamenantis, kas galėjo organizuoti susitikimą.

„Kiekvienais metais su visų reikšmingų partijų vardais organizuojami susitikimai, kadangi politikai nori sužinoti, kuo gyvena verslas“, – aiškino R. Raulynaitis.

„Arba liberalai, arba mūsų pusė“, – sakė liudytojas, dar kartą teisme paklaustas, kas organizavo vakarienę.

R. Raulynaitis neslėpė, kad per tokio pobūdžio susitikimus „MG Baltic“ atstovai įteikdavo dovanas politikams.

„Dažniausiai tai būdavo padėkos raštai, knygelės, tai yra tai, ką mes tuo metu reklamuodavome“, – tvirtino R. Raulynaitis.

Jis teigė nežinantis, ar konkrečiai R. Kurlianskis ir D. Mockus į susitikimą buvo atsinešę kažkokių dovanų. Vėliau R. Raulynaitis tikino manantis, kad vakarienėje dalyvavo ir dar vienas žmogus, kuris, kaip teigė liudytojas, kartu prie stalo nesėdėjo, bet visko klausė. Tai, kaip spėliojo R. Raulynaitis, galėjo būti Valstybės saugumo departamento pareigūnas.

„Jūs viską puikiai suprantate, kas tas šeštas žmogus“, – atsakinėdamas į valstybinį kaltinimą byloje palaikančio prokuroro Justo Lauciaus klausimus teisme sakė R. Raulynaitis.

Prokuroras J. Laucius klausė, kokiu tikslu 2015 m. vakarienės metu R. Kurlianskis išsivedė E. Masiulį iš restorano. R. Raulynaitis kartojo nežinantis, kodėl jie išėjo ir apie ką galėjo kalbėtis.

„Jie turbūt išėjo parūkyti. Tai yra priklausomybė, baisi liga“, – aiškino liudytojas.

Susiginčijo dėl frazių tikslumo

Prokuroras J. Laucius, skaitydamas 2015 m. žiemą vykusios „MG Baltic“ atstovų ir politikų vakarienės stenogramą, klausė R. Raulynaičio, ką reiškia kalbos apie „žiurkiavimą“ ir „penkias štukytes“. Liudytojas teigė tiksliai nesuprantantis, ko klausia prokuroras. Vis dėlto R. Raulynaitis svarstė, kad tokios frazės vakarienės metu galėjo išsprūsti, verslininkams kalbantis apie „MG Baltic“ priklausančias įmones, kurios nėra finansiškai naudingos.

„Portalas „Alfa“ yra pati mažiausia bendrovė, turinti daugiausiai problemų“, – tikino R. Raulynaitis ir vėliau pridūrė, kad jis nebuvo patenkintas portale „Alfa.lt“ dirbančių žurnalistų darbu.

Vėliau prokuroras J. Laucius patikslino klausimus. Jis klausė, ką reiškia žodžiai „štukytės“, „bapkės“. Tada į apklausą įsikišo koncerno „MG Baltic“ advokatas Linas Belevičius. Jis pareiškė, kad stenograma gali būti netiksli.

„Žodžiai skliaustuose yra priskiriami, nuspėjami tik”, – tikino advokatas.

Jam pritarė ir liudytojas R. Raulynaitis.

Advokatas L. Belevičius klausė liudytojo, ar susitikimo su politikais metu buvo kalbama apie kažkokias korupcines veikas. R. Raulynaitis tikino, kad susitikimų su politikais metu kalba labai įvairiomis temomis, aptarinėjami kiti politikai, prezidentūra, teisėjai, tačiau apie korupcines veikas nekalbama.

„Apie tai nesu girdėjęs. […] Nieko kriminalinio tuose susitikimuose nėra“, – tikino liudytojas.

Prokuroras J. Laucius klausė R. Raulynaičio, ar 2015 m. žiemą vakarienės metu jis ar kiti „MG Baltic“ atstovai įteikė kažkokius paketus E. Masiuliui, G. Steponavičiui.

R. Raulynaitis teigė tiksliai nepamenantis, ar politikams buvo įteiktos dovanos, tačiau tikino, kad galėjo taip būti. Liudytojas spėjo, kad politikams galėjo būti padovanotos knygos, tačiau tikslaus atsakymo nepateikė.

Kaltinimai pateikti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui G. Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė kyšius ar dėl jų tarėsi su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi