Lietuvoje

2019.12.04 09:29

Po tylos pasisakė buvęs susisiekimo ministras Masiulis: labai gaila, kad iki šito nusiritome

LRT.lt, Jūratė Damulytė, Saulius Jakučionis, BNS2019.12.04 09:29

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis po ilgos tylos prakalbo apie neaiškų premjero Sauliaus Skvernelio gatvės asfaltavimą bei finansavimą. Jis sako, kad labai gaila, kad buvo nusirista iki šito.

„Kaip bežiūrėsi, situacija atrodo prastai. Labai gaila, kad iki šito nusiritom. Klausimas dabar vienas – ar jau viskas, ar dar laukti tęsinio?”– retoriškai klausia R. Masiulis.

Buvęs ministras teigia, kad paaiškėję faktai daro reputacinę žalą ne tik tokius veiksmus atliekantiems asmenims, bet ir valstybei.

„Padidintas lėšų skyrimas ministro ir partijos apygardoms, neaiškus premjero gatvės asfaltavimas yra blogi pavyzdžiai, darantys reputacinę žalą ne tik tiems, kas tą daro, bet ir valstybei. Tai nepriimtina ir didelis žingsnis atgal. Negi vėl grįšime į nomenklatūros laikus, kai didžiausią naudą gauna prieinantys prie valdžios?” – piktinasi R. Masiulis.

Jis sako, kad neįmanoma, jog Susisiekimo ministerija nežinojo apie Upės gatvės asfaltavimą, nes jai tvarkyti paskirtos rezervo lėšos.

„Nerealu, kad ministerija nežinojo apie Upės gatvės asfaltavimo sprendimą, nes rezervo lėšos yra perskirstomos su tikslu, kad būtų panaudotos iki kalendorinių metų galo. Dėl šios priežasties lėšos skiriamos tiems objektams, kuriuos savivaldybės garantuotai užbaigs iki metų galo, kompensuoti. Ministerija, prieš pateikdama Vyriausybei tvirtinti, turi patikrinti, ar tai bus padaryta. Taip būdavo daroma visada, bent jau man esant ministru“, – teigia R. Masiulis.

Susisiekimo ministerija teigia, kad Vyriausybės nutarime konkreti gatvė nebuvo nurodyta, nes nebuvo žinoma, kokiam tiksliai objektui skiriami pinigai – dokumente tik rašoma, jog lėšos skiriamos Vilniaus rajono savivaldybei. Vilniaus rajono savivaldybė spalio pabaigoje gavo papildomų lėšų, nors nebuvo pateikusi nei konkrečios paraiškos dėl Upės gatvės, nei konkrečios prašomos sumos.

S. Skvernelis sako nesikišęs į klausimus, susijusius su kelio asfaltavimu. Jis teigia nežinojęs, kad Vyriausybės nutarimu skirtos lėšos bus skirtos asfaltuoti būtent kelią prie jo namų.

R. Masiulis BNS sakė, kad kai dirbo susisiekimo ministru, žinojo apie Upės gatvę, nes „kelininkai iš karto žino, kas toje gatvėje gyvena“, bet premjeras jo nespaudė skirti šiam objektui lėšų.

„Mes esame su juo apie tą gatvę kalbėję kitų klausimų kontekste, kai kalbėjome apie žvyrkelių asfaltavimą, diskutuodavome apie kriterijus, kuriais remiantis gatvės galės būti asfaltuojamos“, – teigė buvęs ministras.

„Mano argumentas visada buvo, kad, kaip pavyzdys, Upės gatvė neturi šansų būti išasfaltuota savivaldybės, nes ji neturi pakankamai lėšų ir gatvės intensyvumas yra mažas. Vilniaus rajono savivaldybėje yra daug intensyvesnių gatvių, kurios pagal kriterijus papultų pirmos“, – tvirtino R. Masiulis.

Pasak jo, Vilniaus rajono savivaldybė būtų rizikavusi savo pinigais asfaltuoti Upės gatvę, todėl turėjo gauti Vyriausybės patikinimą, kad lėšos jos tvarkymui bus skirtos.

„Atsimenu, ir premjerui esu sakęs, kad kol jūs esate premjeras, tikrai jūsų gatvė nebus padaryta vien dėl to, kad jūs esate premjeras ir tai būtų skandalas bet kokiu atveju“, – kalbėjo R. Masiulis.

R. Masiulis taip pat perspėjo, kad virš susisiekimo sektoriaus vėl kyla nomenklatūrinis šešėlis.

Pasak jo, neaiškus S. Skvernelio gatvės asfaltavimas bei padidintas lėšų skyrimas dabartinio ministro Jaroslavo Narkevičiaus ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos apygardoms daro reputacinę žalą valstybei.

Buvęs ministras kalbėjo apie spalį Vyriausybės priimtą sprendimą, kuriuo trečdalis perskirstytų Kelių programos rezervo lėšų gatvių tvarkymui buvo paskirta Vilniaus ir Trakų rajonams. Pastarajame rajone yra ministro J. Narkevičiaus vienmandatė apygarda.

„Tai nepriimtina ir didelis žingsnis atgal. Negi vėl grįšime į nomenklatūros laikus, kai didžiausią naudą gauna „prieinantys prie valdžios“?, – tvirtino R. Masiulis.

LRT.lt primena, kad koalicinėje sutartyje susisiekimo ministro postą paskyrus Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos prerogatyvai, ministru tapo Jaroslavas Narkevičius. Postą užleisdamas R. Masiulis sakė, kad pirmi ženklai, jog jis bus atšauktas iš ministro pareigų, buvo po Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.