Lietuvoje

2019.12.04 09:08

Kirkilas: prezidento kritikos forma Narkevičiui yra keista

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.04 09:08

Seimo pirmininko pavaduotojas, „socialdarbiečių“ partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas LRT RADIJUI sako, kad prezidento Gitano Nausėdos būdas kritikuoti susisekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių yra keistas.

Vertindamas susidariusią situaciją dėl susisekimo ministro, G. Kirkilas teigia, kad tokiais atvejais būtinas prezidento ir premjero pokalbis, kuris iki šiol dėl įvairių priežasčių neįvyko.

„Ministras pirmininkas vadovauja ministrų kabinetui, jis sprendžia, aišku, drauge su prezidentu. Man būnant premjeru tokių dalykų buvo, tekdavo ir pasiginčyti su prezidentu, bet mes to nedarydavome viešojoje erdvėje.

Tiesą sakant, man prezidento reikalavimas suprantamas, bet forma kurią jis pasirinko, yra keistoka. Ji ir sukėlė diskusiją. Ministro pirmininko tuo metu nebuvo. Manau, kad jiems reikia susitikti ir aptarti šią situaciją. [...] Tokiais atvejais manau reikia kalbėtis akis į akį“, – sako G. Kirkilas.

Jeigu partija, delegavusi susisiekimo ministrą, prisiimą atsakomybę, anot G. Kirkilo, tai yra jos reikalas.

„Labai lengva tokiais pareiškimais demonstruoti savo principingumą, bet reikia galvoti apie pasekmes. Kuo aukštesnis politikas, tuo daugiau atsakomybės jis turi“, – pabrėžia pašnekovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.