Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.03 18:36

Jedinskio sūnus po eismo įvykio Seimo viešbučio kieme galimai bando išvengti atsakomybės

Parlamentaro Zbignevo Jedinskio sūnus Edvardas Jedinskis galbūt bando išvengti atsakomybės dėl pasišalinimo iš eismo įvykio. Jis teigia, kad iš įvykio nepasišalino, o, kaip reikalauja teisės aktai, apie padarytą žalą Seimo kanceliarijos turtui pranešė pats.

Antradienį Seimo nario sūnus buvo apklaustas kelių policijos pareigūnų.

„Ponas Edvardas buvo šiandien pas mus atvykęs, davė paaiškinimą apie įvykio aplinkybes, pateikė savo versiją ir dabar ją tikrinsime“, – teigia Vilniaus apskrities kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas.

Politiko sūnus, Švenčionių mero patarėjas E. Jedinskis įrodinėja, kad iš įvykio vietos nepabėgo, o apie sugadintą kiemo užtvarą pranešė ne liudininkai, o jis pats. Tokią versiją jis pateikė ne tik policijai, bet ir Švenčionių merui Rimantui Klipčiui.

„Jis man sakė, kad yra informavęs ne policiją, bet, kaip suprantu, administratorių. Kas liečia policijos išvadas, aš apie tai tik žiniasklaidos priemonėse skaičiau, bet darbovietėje nesu matęs nieko apie kokį nors pažeidimą ar kitus dalykus. Galima sakyti, kad ta informacija prieštaringa“, – aiškina R. Klipčius.

E. Jedinskis į Seimo viešbučio kiemo atitvarą trenkėsi, kai bandė pasprukti nuo jį užklupusių žurnalistų, kurie aiškinosi, kodėl parlamentarui Z. Jedinskiui skirtame viešbučio bute nakvoja jo sūnus su mergina.

Seimo viešbučio atitvarą sugadinęs parlamentaro sūnus tuomet iš įvykio vietos pasišalino, o policija surašė protokolą, kuriame buvo konstatuota apie eismo įvykį ir kokio automobiliu buvo sugadintas turtas. Avarijos kaltininkas policijos nesulaukė ir iš įvykio vietos pasišalino.

Seimo kanceliarijai policija pristatė pažymą, kokiu automobilio buvo apgadintas turtas. Dokumentas įteiktas šalia Seimo viešbučio esančio Seimo lankytojų centro atstovei Vidai Kuzavinytei.

„Tai pažyma dėl eismo įvykio. Pakeliamas užtvaras yra sugadintas“, – sakė V. Kuzavinytė.

Seimo nario sūnaus gynybą griauna ir Seimo kanceliarija. Jos atstovė patvirtino, kad apie eismo įvykį praėjusią savaitę juos informavo policija.

„Pirmiausia tai tą pačią dieną mes gavome iš policijos pranešimą ir tada mes patys savo ruožtu kreipėmės į policiją, norėdami sužinoti, kas yra automobilio priemonės savininkas“, – tikina ji.

D. Šalomskas sako, kad už pasišalinimą iš įvykio vietos gali būti atimta teisė vairuoti.

„Dar įtarimai jam nėra pareikšti, nes nėra surinkta pakankamai įrodymų dėl jo kaltės ar nekaltumo. Peržiūrėsime vaizdo įrašą, kuris yra prie Seimo viešbučio, po to apklausime liudytojus ir tada priimsime sprendimą. Jeigu žala yra mažesnė negu 750 eurų, skiriama bauda nuo 600 iki 1100 eurų, o jei žala didesnė, tai nuo 1100 iki 2000 eurų. Gali būti atimama teisė vairuoti“, – pabrėžia D. Šalomskas.

Policijai dar nebaigus tyrimo E. Jedinskis šią savaitę pats pasisiūlė Seimo kanceliarijai atlyginti padarytą žalą, kuri įvertinta beveik 300 eurų.

„Jeigu vairuotojas, sukėlęs eismo įvykį, atlygina žalą nukentėjusiajam, tai nereiškia, kad jis išvengtų atsakomybės už pasitraukimą iš eismo įvykio vietos. Pats žalos atlyginimas bus traktuojamas kaip atsakomybę lengvinanti aplinkybė“, – tikina teisines paslaugas teikiančios įmonės vadovas Henrikas Šadžius.

Parlamentaro sūnų gali išgelbėti abstrakti įstatymo formuluotė. „Už pasitraukimą iš eismo įvykio vietos vairuotojams gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemonę atėmimas nuo vienerių iki trejų metų. Kada yra alternatyva „gali arba negali“, ši diskrecijos teisė priklauso pareigūnui. Dažnu atveju ji nėra atimama“, – pažymi H. Šadžius.

E. Jedinskis iš pradžių sakė, kad kalbėti negali ir pažadėjo perskambinti, bet to nepadarė ir į skambučius nebeatsiliepė.

Iš įvykio vietos, kaip įtariama, pasišalinęs parlamentaro sūnus Švenčionių mero patarėjo vietą išsaugos. Meras patarėjui sako priekaištų neturįs. Beje, parlamentaro sūnus patarinėja Švenčionių merui už 1845 eurus per mėnesį ir tuo pačiu užsiima verslu – vadovauja medienos pardavimo įmonei.

„Aš jį priėmiau į darbą patarėjo pareigoms. Jis savo pareigas atlieka gerai. Jis ėjo patarėjo pareigas, o ne kažkokias kitas“, – kalba R. Klipčius.

Policija tyrimą dėl parlamentaro sūnaus žada baigti kitą savaitę.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi