Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.03 10:13

Karbauskis netiki, kad prezidentas dėl Narkevičiaus gali nepasirašyti biudžeto

atnaujinta 10.22
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.12.03 10:13

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis netiki, kad prezidentas Gitanas Nausėda gali nepasirašyti kitų metų biudžeto projekto po to, kai išsiskyrė jo ir valdančiųjų nuomonė apie į skandalus įsivėlusį susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių.

„Ar tai siejama, ar nesiejama? Pabandykite pagalvoti apie tai, kad J. Narkevičiaus situacija, kur tikrai nėra jokio teisinio pagrindo tokiems veiksmams kaip atstatydinimui, būtų sulyginta savo svoriu su biudžeto svoriu. [...] Čia jokiu būdu nebus tas argumentas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ vadovo teigimu, G. Nausėda gali turėtų ir kitų argumentų, tačiau R. Karbauskis kartojo tikintis, kad šalies vadovas kitų metų biudžetui priekaištų neturės.

„Prezidento siūlymas dėl pensijų didinimo bus ne nuo liepos 1 dienos, o nuo sausio 1 dienos. Manau, tai bus pakankamai rimti argumentai, ką šį biudžetą pasirašytų“, – tvirtino R. Karbauskis.

„Esu tuo įsitikinęs, kad po biudžeto priėmimo, po galutinės redakcijos į protestus eis tik tie, kuriuos bus galima labai nesunkiai susisieti su opozicija tiesiogiai partiškumo prasme, nes visoms visuomenės grupėms rasti sprendimai“, – savo ruožtu pridūrė jis.

R. Karbauskis kartojo, kad J. Narkevičius neturėtų trauktis iš pareigų. Anot jo, J. Narkevičius, kuriam skirtos patalpos Seimo viešbutyje, nors su žmona jis turi savo būstą Vilniuje ir jį nuomoja, nepažeidė Seimo statuto. R. Karbauskis priminė, kad konservatorė Agnei Bilotaitei taip pat skirtos patalpos Seimo viešbutyje, nors ji ir turi, kur gyventi sostinėje.

„Tai nėra principo reikalas nei mums, nei kam nors. Reikia turėti tam tikras priežastis. Jeigu kalbame apie Seimo viešbutį, tai reikėtų paimti ir palyginti konservatorės A. Bilotaitės situaciją su ministro situacija ir suprasti, kad ministras nepažeidė Seimo statuto“, – tikino R. Karbauskis.

Dėl J. Narkevičiaus sprendimų pasipiktinimas viešojoje erdvėje kilo po to, kai jis spalio pabaigoje atleido Lietuvos pašto valdybą. Vėliau 15min.lt paskelbė, kad J. Narkevičiaus komandiruotės Abu Dabyje metu už vakarienę jam sumokėjo Susisiekimo ministerijai pavaldi Lietuvos automobilių kelių direkcija. Ministras paskelbė vėliau pats padengęs išlaidas.

Praėjusią savaitę 15min.lt taip pat paskelbė, kad J. Narkevičiui, kaip Seimo nariui, skirtame bute Seimo viešbutyje gyvena jo dukra Karolina Narkevič. Šią savaitę LRT radijas paskelbė, kad naudodamasis nemokamomis Seimo viešbučio paslaugomis susisiekimo ministras J. Narkevičius su žmona užsiima ir butų nuoma sostinėje.

Prezidentas Gitanas Nausėda per savo patarėjus pranešė manantis, kad J. Narkevičius turi trauktis, tačiau premjeras Saulius Skvernelis ir „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis tvirtina nematantis pagrindo susisiekimo ministro atstatydinimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi