Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.27 09:32

J. Olekas tikisi, kad nereikės naudoti „prievartinio mechanizmo“

BNS 2015.08.27 09:32

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tikisi, kad ateityje nuolatinę privalomąją karo tarnybą atliks tik savanoriškai ją pasirinkę jaunuoliai.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tikisi, kad ateityje nuolatinę privalomąją karo tarnybą atliks tik savanoriškai ją pasirinkę jaunuoliai.

„Aš tikiuosi, kad ši banga augs, nes šie jaunuoliai, vaikinai ir merginos, papasakos apie savo tarnybą draugams, giminaičiams, ir bus drąsiau, nes labai didelis stabdis ateiti tarnauti į kariuomenę buvo šių dienų jaunimo tėvų patirtis, kurie tarnavę galbūt dar paskutiniais metais sovietinėje kariuomenėje. (...) Informacija iš lūpų į lūpas yra pati stipriausia ir aš tikiu, kad mes tą karių skaičių, kuris reikalingas užpildyti karinius dalinius, galėsime surinkti iš savanorių, nenaudojant to prievartinio mechanizmo privalomos tarnybos“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė J. Olekas.

Pirmadienį Lietuvoje pradėta atnaujinta devynių mėnesių nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba. Ją pirmieji pradėjo 495 jaunuoliai Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje.

Šauktiniai  grąžinti, siekiant užpildyti kariuomenės dalinius ir parengti rezervą. Šiemet planuojama į privalomąją karo tarnybą iš viso pašaukti 3 tūkst. jaunuolių. Dauguma jų tarnauti  atvyks savanoriškai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi