Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.02 16:09

Lietuvą pasiekė 24 tūkst. papildomų vakcinų nuo gripo

BNS 2019.12.02 16:09

Valstybinė ligonių kasa pirmadienį pranešė nupirkusi 24 tūkst. rizikos grupėms skirtų papildomų vakcinų nuo gripo už 141 tūkst. eurų.

„Pirmą kartą per gripo vakcinos kompensavimo laikotarpį, beveik visos gydymo įstaigų suplanuotos dozės buvo suskiepytos per rekordiškai trumpą laiką. Nedelsiant įvertinome situaciją ir dėjome visas įmanomas pastangas, kad gyventojai kuo greičiau sulauktų papildomų vakcinų nuo gripo“, – pranešime cituojama Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

„Džiugu, nes pavyko operatyviai surinkti realų papildomą vakcinų poreikį, suderėti su tiekėju ir per trumpą laikotarpį pristatyti į Lietuvą“, – teigė ji.

Pranešama, kad šios vakcinos jau pasiekė Lietuvą ir bus pristatomos toms gydymo įstaigoms, kurios pateikė prašymus dėl papildomo vakcinų kiekio.

Praėjusią savaitę Valstybinė ligonių kasa pranešė, kad ieškoma galimybių nupirkti papildomų vakcinos dozių rizikos grupėms priklausantiems žmonėms vis aktyviau skiepijantis nuo gripo.

Šiemet Valstybinė ligonių kasa naujam gripo sezonui jau buvo nupirkusi beveik 13 tūkst. daugiau gripo vakcinos dozių nei pernai.

Iš viso 2019-2020 metų gripo sezonui už beveik 900 tūkst. eurų nupirkta daugiau nei 144 tūkst. keturvalentės vakcinos dozių, skirtų rizikos grupėms.

Šiuo metu nemokamai skiepytis nuo gripo gali 65-erių ir vyresni žmonės, nėščios moterys, taip pat visi sergantieji lėtinėmis ligomis, gyvenantieji socialinės globos ir slaugos įstaigose bei medikai.

ULAC duomenimis, 2018-2019 sezono metu nustatytas 49 661 gripo atvejis, mirė 26 žmonės. Valstybės lėšomis pasiskiepijo kiek daugiau nei 129 tūkst. gyventojų, savo lėšomis – kiek daugiau nei 29 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi