Lietuvoje

2019.12.02 15:36

Tomaševskis: Narkevičius elgiasi moraliai – nesvetimauja, nevagia

Dainora Karklytė, ELTA2019.12.02 15:36

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis tvirtina, kad jo bendrapartietis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius nesielgia nemoraliai, o prezidentūros argumentai apie ministro moralę, jo teigimu, yra netikslūs.

Kartu V. Tomaševskis atkreipė dėmesį, kad pačio prezidento Gitano Nausėdos žodžių dar negirdėjo – tiek praėjusią savaitę, tiek šią prezidento nuomonę buvo ištransliuota per patarėjus.

„Čia kažkaip keistai atrodo“, – pirmadienį laidoje „DELFI diena“ sakė V. Tomaševskis.

Argumentų, pasak jo, J. Narkevičiui keliamoms pretenzijoms trūksta.

„Jeigu jau bus pasakytas prezidento žodis, tai mes visų pirma turime išgirsti argumentus. Teisinių argumentų, kaip ir pasakė premjeras, nėra. Jeigu nėra teisinių argumentų, yra premjero palaikymas, yra valdančiųjų partijų palaikymas, yra Seimo palaikymas, tada jis gali eiti savo pareigas“, – kalbėjo V. Tomaševskis.

LLRA-KŠS lyderis taip pat teigė, kad prezidentūros argumentai, jog į skandalus įklimpusiam J. Narkevičiui galioja ne tik teisiniai, bet ir moraliniai reikalavimai, yra netikslūs.

„Svarbiausia, kad pasakymas apie moralę yra be argumentų. Jeigu kažkas suvalgyta už keliasdešimt eurų ir po to grąžino pinigus, tai koks čia moralės pažeidimas?“, – retoriškai svarstė V. Tomaševskis.

„Aš atstovauju krikščionišką moralę. Ten pasakyta labai aiškiai: krikščioniškoje moralėje pasakyta taip, kad negalima svetimauti, mesti žmoną negalima, negalima vogti – ministras nieko tokio nepadarė“, – pridūrė Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas, patikinęs, kad pamaina J. Narkevičiui net nesvarstoma.

ELTA primena, kad pirmadienį po laikino nedarbingumo į Vyriausybę sugrįžęs premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams sakė, kad kol kas nemato teisinio pagrindo J. Narkevičiaus atleidimui.

Į tokį premjero pareiškimą netruko sureaguoti prezidentūra, jau pastarąją savaite deklaravusi, kad nebepasitiki susisiekimo ministru. Pasak jos, Vyriausybės vadovas turėtų žinoti, kad į skandalus įklimpusiam J. Narkevičiui galioja ne tik teisiniai, bet ir moraliniai reikalavimai.

Populiariausi