Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.27 10:44

Klaipėdoje turistus stebina „tuktukai“

Vos prieš mėnesį uostamiesčio gatvėmis pradėjusios važinėti transporto priemonės, vadinamos „tuktukais“, sulaukė didelio susidomėjimo. Tokio transporto jau panoro ir kiti šalies miestai.

Vos prieš mėnesį uostamiesčio gatvėmis pradėjusios važinėti transporto priemonės, vadinamos „tuktukais“, sulaukė didelio susidomėjimo. Tokio transporto jau panoro ir kiti šalies miestai.

Pirmą kartą taksi „tuktukus“ išvydę per jūros šventę, klaipėdiečiai ir miesto svečiai juos pamėgo iš karto. Žmonės ir fotografuojasi šalia jų, ir noriai jais važinėjasi.

„Tuktukų“ savininkas sako, kad idėja motorolerio pagrindu sukonstruotus taksi atvežti į Klaipėdą gimė prieš pusantrų metų, kai jis atostogavo Šri Lankoje. Atvira triračio motorolerio kabina Azijoje – labai patogus susisiekimo būdas karštomis vasaros dienomis.

„Bandėme išnagrinėti, kalbėtis su žmonėmis, rodėme nuotraukas, kad būtų įdomu tai ir Klaipėdoje. Iš savivaldybės sulaukėme labai didelio palaikymo – jie padėjo su visais leidimais, kad viskas vyktų greičiau. Kadangi buvo susidomėjimas, nutarėme surizikuoti ir pamėginti“, – pasakojo verslininkas Haroldas Dalangauskas.

Kol kas uostamiestyje rieda penki „tuktukai“. Dažniausiai – Smiltynėje, kur poilsiautojus veža iki jūros ar delfinariumo. Ateityje verslininkas žada atvežti ir daugiau „tuktukų“, tačiau rasti vairuotojų sezoniniam darbui – nėra lengva. O ir taksi vairuotojai nelabai patenkinti egzotiškų transporto priemonių draugija.

„Nesame tokie dideli automobiliai, kad galėtume paimti iš stoties su lagaminais ar panašiai. Mes esame daugiau orientuoti į turistus, tačiau taksistai į mus žiūri labai rimtai ir yra nusiteikę priešiškai. Mato konkurentus mumyse“, – teigė verslininkė Agnė Dalangauskienė.

Kelionė „tuktuku“, kuris gali pasiekti 70 kilometrų per valandą greitį, kainuoja nuo 50 centų iki vieno euro už kilometrą.

„Tuktukais“ susidomėjo ir Vilniaus bei Druskininkų verslininkai. Juos kurorto gatvėse norėtų matyti ir Neringos meras. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi