Lietuvoje

2019.12.02 13:05

Nausėda sureagavo į Skvernelio poziciją dėl Narkevičiaus: ministrams galioja moralės reikalavimai

gerbia prezidento poziciją, tačiau nesitrauks
Saulius Jakučionis, Ignas Jačauskas, BNS2019.12.02 13:05

Prezidentas Gitanas Nausėda toliau ragina susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių trauktis, nes ministrams galioja ne tik teisiniai, bet ir moraliniai reikalavimai, pirmadienį pareiškė šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Taip prezidentūra reagavo į premjero Sauliaus Skvernelio poziciją, kad jis nemato teisinio pagrindo atstatydinti susisiekimo ministro.

„Prezidentas praėjusią savaitę labai aiškiai išsakė savo nuomonę – ministras prarado visuomenės ir valstybės vadovo pasitikėjimą ir privalo trauktis“, – pirmadienį žurnalistams Prezidentūroje sakė A. Bubnelis.

„Ministrui galioja ne tik teisiniai, tačiau, visų pirma, moralės reikalavimai. Premjeras kaip niekas kitas turėtų tai žinoti“, – pridūrė jis.

J. Narkevičius sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pietų valstybės įmonių sąskaita Dubajuje ir Minske, lėšų skyrimo asfaltuoti gatves savo rinkimų apygardoje ir prie premjero namų, taip pat dėl gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių.

Premjeras S. Skvernelis pirmadienį tvirtino, kad priekaištai susisiekimo ministrui turi būti teisiškai įvertinti ir patikrinti, nes dalis kaltinimų jam nepasitvirtino, pavyzdžiui, dėl brakonieriavimo.

Ministras pirmininkas taip pat pareiškė, kad nedarys skubotų sprendimų, kurie griautų valdančiąją koaliciją ar darytų įtaką Vyriausybės stabilumui.

Narkevičius trauktis neketina

Susisiekimo ministras J. Narkevičius sako gerbiantis jį trauktis raginančio prezidento G. Nausėdos poziciją, bet turėdamas Vyriausybės ir koalicijos partnerių palaikymą dirbs toliau.

J. Narkevičius taip pat sakė pirmadienį dar ketinantis aptarti savo likimą su premjeru.

„Aš vertinu visus pasakymus, labai rimtai vertinu, vertinu taipogi mane palaikančius pasakymus – Lenkų rinkimų akcijos, mane delegavusios partijos pirmininko, koalicijos partnerių – Ramūno Karbauskio, gerbiamo Gedimino Kirkilo, šiandien išsakytą gerbiamo premjero (poziciją – BNS). Trumpai kalbant, dirbu toliau, sprendžiu valstybei svarbius klausimus“, – žurnalistams Vyriausybėje teigė J. Narkevičius.

„Gerbiu prezidento poziciją (...), daugiau informacijos bus laikui bėgant, dabar koncentruojuosi į darbus, darbinius santykius, valstybei svarbius darbus“, – pridūrė jis.

Pats J. Narkevičius tvirtino, jog premjerui grįžus po daugiau nei savaitę trukusio nedarbingumo dar nekalbėjo apie savo situaciją, ją aptarti žada vėliau pirmadienį.

„Kalbėsime apie darbo reikalus, apie visus kitus klausimus“, – tikino jis.

J. Narkevičius sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pietų valstybės įmonių sąskaita Dubajuje ir Minske, lėšų skyrimo asfaltuoti gatves savo rinkimų apygardoje ir prie premjero namų, taip pat dėl gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių.

J. Narkevičių į susisiekimo ministro pareigas delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, šiemet po prezidento rinkimų prisidėjusi prie valdančiosios koalicijos.

Opozicijos lyderis Sabatauskas: dauguma „skyrybų“ su ministrais lig šiol įvyko dėl prarasto pasitikėjimo

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius prarado visuomenės pasitikėjimą, tad tęsti darbą jam būtų sunku, sako Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Komentuodamas premjero Sauliaus Skvernelio pareiškimą esą šis nemato teisinių priežasčių dėl ko J. Narkevičius turėtų trauktis, J. Sabatauskas pabrėžia, kad šiuo atveju kalbama apie pasitikėjimą.

„Politika yra daugiau nei teisėtumas. Dauguma "skyrybų" su ministrais lig šiol įvyko dėl prarasto pasitikėjimo, o ne dėl teisės aktų pažeidimų. Ministras kol kas turi premjero ir valdančiosios daugumos pasitikėjimą, tačiau, panašu, yra praradęs visuomenės pasitikėjimą, taigi dirbti jam bus labai sunku. Juolab kuomet prezidentas taip pat pareiškė, kad ministru pasitikėti nebegali“, - teigia socialdemokratas J. Sabatauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.