Lietuvoje

2019.12.02 12:54

Širinskienė atsikirto Janeliūnui: tokie politologai yra palankūs konservatoriams

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.12.02 12:54

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Agnė Širinskienė teigia mananti, kad tokie politologai, kaip Tomas Janeliūnas, yra palankūs konservatoriams, prezidentei Daliai Grybauskaitei ir siekia viešojoje erdvėje sukurti įvaizdį, jog valdantieji nesugeba priimti sprendimų, o valstybės politika yra nestabili.

„Tiek opozicija, tiek jai palankūs politologai bando šiuo metu sukurti tokį įvaizdį, kad valstybė būtų nestabili, kad valdančioji dauguma nepajėgia priimti sprendimų. Matyt, tie rinkimai, kurie bus kitais metais, jų politinė kampanija, prasidėjo šiek tiek anksčiau, negu anksčiau prasidėdavo“, – LRT.lt pirmadienį sakė A. Širinskienė, paklausta, kaip reaguoja į Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologo T. Janeliūno įrašą feisbuke. Jame politologas apžvelgė valdančiųjų politiką ir teigė manantis, kad valdantieji „ilgainiui tapo parazitais“.

„Tas T. Janeliūno pasisakymas rodo, kad konservatoriams ir kitoms politinėms partijoms palankūs politologai bando antrinti ir skleisti neva žinią, kad kažkas valstybėje yra nestabilu. Toks veikimas sistemingai matomas. Manau, kad surastume retą politologą, kurio knygos būtų užsakomos, mokant po 21 tūkstantį eurų“, – aiškino A. Širinskienė.

Primename, kad delfi.lt paskelbė informaciją apie tai, kad Lietuvos mokslų taryba skyrė 21 tūkst. eurų prezidentės D. Grybauskaitės užsienio politikos tyrimui. Šį tyrimą atliko politologas T. Janeliūnas.

A. Širinskienė, paprašyta patikslinti savo mintį, tikino mananti, kad konservatoriai, jiems palankūs politologai ir D. Grybauskaitė veikė ir iki šiol veikia išvien.

„Nežinau, ar visuomenėje kyla kam nors abejonių, kad buvo tam tikras bendras veikimas. Jis buvo ganėtinai koordinuotas, sakyčiau“, – pažymėjo „valstietė“.

Parlamentarė, paklausta, ar valdantieji yra padarę klaidų, atsakė teigiamai. Anot jos, valdantieji padarė klaidą netinkamai įgyvendindami vaiko teisių apsaugos reformą. A. Širinskienė kartojo, kad šią klaidą yra pripažinęs ir LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis.

Vis dėlto Seimo narė nesutiko su politologo T. Janeliūno kritišku požiūriu į svarstymus sumažinti partijoms ir partijų koalicijos taikomą rinkėjų pasitikėjimo parlamento rinkimuose kartelę.

„Mes, rinkimuose mažindami kartelę, sudarome galimybes įvairinti politinį atstovavimą Seime, įvairinti mūsų rinkėjų pasirinkimo atspindžius, nes dabar puikiai suprantame, kad jeigu rinkėjas, balsuoja už partiją X, o ji nesurenka 5 procentų barjero, to rinkėjo balsas, kaip taisyklė, paprastai yra paskiriamas kitai partijai.

Dažniausiai tai gauna didžiosios partijos, kurios nubyrėjusius balsus susirenka. Tokia situacija yra labai neadekvati ir neteisinga, jeigu žiūrėtume iš rinkėjų pozicijos, nes tu puikiai supranti, kad balsuodamas už mažą partiją, tą savo balsą, kaip žmonės regionuose ir sako, paleidi į niekur. Tuo tarpu, jei kartelė sumažėja, mes puikiai suprantame, kad atsiranda galimybė ir kitų rinkėjų balsams nebūti perskirstytiems“, – aiškino A. Širinskienė.

Politologas T. Janeliūnas itin kritiškai įvertino valdančiųjų sprendimą į koaliciją pasikviesti Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS).

„Kas jums atsitiko, kad vardan savo postų į koaliciją pasikvietėte Tomaševskį?? Ar jam kada nors rūpėjo valstybė? Jis net ne lenkas, o elementarus sovietinis mulkis, nes nė vienas save gerbiantis lenkas niekada nesegės Georgijaus juostelių ir negarbins sovietų, kurie žudė lenkus Katynėje. Tomaševskiui visa tai yra „jerunda“, jo rusiškas žargonas seniai nustelbė lenkišką „unorą“. Ir jūs tokį veikėją pasikvietėte į koaliciją??“, – feisbuke rašė T. Janeliūnas.

A. Širinskienės manymu, LLRA-KŠS pakvietimas į koaliciją leido išsaugoti valdančiąją daugumą ir Vyriausybės stabilumą, tad, „valstietės“ įsitikinimu, tai nėra klaida.

„Būtų buvę klaida laikyti Vyriausybę nestabilią ir neturėti valdančiosios daugumos Seime. Šiuo atveju LLRA-KŠS buvimas mūsų koalicijoje jos stabilumą užtikrina, jie tikrai yra partneriai, kurie turi daug vertybinių sąlyčio taškų, tarkime, šeimos politikos, socialinio jautrumo srityse.

Taip, žinoma, kaip ir minėjau, visi gyvi žmonės daro tam tikrų klaidų. Galbūt kai kurios klaidos kartais tiesiog viešojoje erdvėje labai sureikšminamos, išpūstai ištransliuojamos. Manau, paprastai visą laiką būna tam tikras politinis korektiškumas leisti 100-tą dienų ar premjerui, ar prezidentui, ar ministrui dirbti be aštresnio kritikos, tai, jei žiūrėtume dabar į tą 100-to dienų laikotarpį, ta tiek ponia R. Tamašunienė 100-to dienų laikotarpio neturėjo, tiek ir ministras J. Narkevičius neturėjo 100-to dienų laikotarpio, kai būtų laukiama ir žiūrima į jų darbus“, – tvirtino A. Širinskienė.

„Valstietė“ nesureikšmino ir susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių persekiojančių skandalų dėl nesumokėtų pietų.

„Kiek aš žinau, ponas G. Landsbergis, kai nueina pas S. Skvernelį pietauti, tai irgi už tuos pietus nesusimoka. Tai ar dabar turėtumėme dabar sakyti, kad vienos didžiausių partijų lyderis išnaudoja valstybę ir apvalgo Vyriausybės rūmus? Nemanau. Tiesiog yra tam tikras kultūringumas“, – rėžė A. Širinskienė.

Populiariausi

Stasys Skauminas
18